| florin1979 a întrebat:

Sunteti de acord cu inceperea exploatarii aurifere de la rosia-montana? argumentati parerile pro si contra!

Răspuns Câştigător
| ionypony a răspuns:

Buna Florin eu sunt contra exploatarii! CONTRA!

4 răspunsuri:
| Alex_3756 a răspuns:

Eu zic da, daca o sa aduca venituri dupa exploatarea aurului, dar partea rea e ca o sa fie o poluare cu nivel mare. Trebe sa risti ca sa castigi!

| florin1979 explică (pentru Alex_3756):

Da, de acord, dar sa stii ca doar o mica suma din valoarea aurului va intra in visteria tarii.din motive necunoscute, cei mai mult bani se duc la firma mama din australia. nu stiu de ce, dar oricum statul roman e campion in facut afaceri paguboase. vezi becktel... eu as fi mai multumit ca aurul sa ramana acolo, in subsol unde nu isi pierde valoarea, pana se va descoperi o tehnologie ce nu va fi asa de daunatoare medioului, si poate o tehnologie accesibila 100% statului roman. cu alte cuvinte sa exploatam noi singuri fara bagarea in afacere a unor companii straine!

| Alex_3756 a răspuns:

Asa-i cum zice si Florin, are mare dreptate... de ce sa scoatem aur si sa-l dam in austria sau unde a zis Florin.

| Rinorac7928 a răspuns:

Me eu unu sunt indiferent pentru ca daca nu sapa aici sapa in alta parte
partea buna e ca vor fi locuri noi de munca si va creste bugetu tari
partea proasta e nimic altceva decat poluarea