| anytzza97 a întrebat:

Stiti cumva unde as putea sa fac voluntariat? Eu sunt din Targoviste, si vreau sa ajut natura, oamenii...Dar sa fie ceva doar pe durata verii. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Foarte frumos din partea ta, Doamne ce ma impresionezi cu intrebarea ta, iată că mai exista si oameni sufletisti, care doresc sa dea o mână de ajutor! Majoritatea de aici nu stiu cum sa se angajeze pe perioada verii sa faca bani si iar bani. Am vazut oameni visand doar bani, mai rar din astia ca tine.Nu stiu daca nu cumva esti "unica", de pe aici.Tot ce s-ar putea...
Nu stiu unde te poti duce sa ajuti natura, dar oamenii, da. Vezi ca sunt spitale (hospice, bolnavi in faza terminala, care au nevoie de ajutor), sunt azile care ti-ar accepta cu bucurie oferta, sunt orfelinate unde poti intinde o mână de ajutor. Daca vrei sa ajuti animalele, vezi ca sunt adaposturi de caini care s-ar bucura si ar sări pe tine de fericire sa vada că au si prieteni care să le aducă niste apă pentru potolirea setei, pe căldura asta.

| anytzza97 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc foarte mult, pentru raspuns! Iti voi urma sfatul. Chiar mi-ai fost de mare ajutor!happy Merci, merci, merci!happy

7 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

La un adapost de animale. Poti sa cauti si pe http://evoluntar.ro/ poate gasesti ceva.

| anytzza97 explică (pentru EvangelineLovin):

Multumesc mult! O sa caut.

| anytzza97 explică:

Multumesc!

| Viorica_1380 a răspuns:

Anytzza, daca locuiesti in Bucuresti, te pot ajuta eu.

| anytzza97 explică (pentru Viorica_1380):

Nu...Locuiesc in Targoviste. Dar, merci oricum!happy

| Alina_Alexandru_1996 a răspuns (pentru Viorica_1380):

Si eu doresc acelasi lucru. m'ai putea ajuta?