| InRezevor a întrebat:

Știm cu toții ce se întâmplă în lume la momentul asta cu clima. Totul e praf.
Trebuie să recunoaștem că dacă nu acționăm acum nu va mai fi timp
Voi ce părere aveți despre schimbarea climatică?

https://www.greenpeace.org/romania/articol/6250/noul-si- incomodul-normal/

Considerati că un copac sau arbore creste rapid?
Ca să ne putem proteja de viituri ne trebuie un sistem de copaci plantați care sa fie deja tineri până în 2030
Poate nu credeți, dar dacă nu se acționează în prezent Europa va deveni o stepa aridă cu zone deșertice în următoarele decenii. Deja putem vedea asta.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce îmi pasa mie de natura? Dacă mor numai exista viitor pentru mine,nu e chiar asa jale, e propaganda si exzgerari stupide, e și normal ca un sistem bun sa nu existe, omul se tot minte sa meargă mai departe, pentru ce?

| InRezevor explică (pentru RAY):

Ești cel mai ciudat om pe care l-am văzut. Nu vezi că întrebarea e postată acum un an? Mai punem și faptul' că întru din an in paște pe cont

| RAY a răspuns (pentru InRezevor):

Atunci ți am răspuns

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie să recunoaștem că dacă nu acționăm acum nu va mai fi timp. Care noi, să recunoaștem, eu și dta? Cum să acționăm?
Poate nu credeți. Așa este, eu nu cred în teorii apocaliptice, sau previziuni gen Baba Vanga sau Mama Omida, soră cu Portocala.

| InRezevor explică (pentru sadrian46):

Previziuni? Înseamnă că nu înțelegi logica pe termen lung. Dar nu-i nimic. O să vezi peste 2-3 decenii efectele

| sadrian46 a răspuns (pentru InRezevor):

Am 75 de ani. S-ar putea să înțeleg ceva mai mult despre logica pe termen lung decât și se pare ție. Dar nu-i nimic, vorba ta.

| Editocroci a răspuns:

Păi oamenii au ştiut să distrugă natura în fel şi chip. Cu arme de tot felul, deversări în ape, poluare a aerului, arderi de deşeuri ş.a.m.d.
Un copac creşte greu. Oamenii sunt nişte furnici care se agită cam degeaba, oricum mor şi natura îşi continuă ciclurile indiferentă.