| anonim_4396 a întrebat:

Unde se pot duce la reciclat piese vechi de pc?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

LA Reciclare-PC.info. Si in plus, primesti si un cadou pentru fiecare colet cu PC/componente trimise pentru reciclare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.treirgreen.ro
solutia reciclarii deseurilor de acest gen

| funnymantm a răspuns:

La reciclat? si ce sa foloseasca de acolo, praful? tongue nu sunt destule materiale reciclabile in PC cat pentru un cui mai lung. il poti, cum a zis danutz sa il "predai". nu te astepta totusi la bani multi.
Sti ce poti sa faci? pastreaza placile, descompunel, ai o groaza de bobine si chesti de electronica :X. eu faceam microfoane minuscule si alte instrumente gen "spykit". gasesti pe net instructiuni.

| danutzzz1992 a răspuns:

In Onesti este depozitul de calculatoare duci calculatorul vechi acolo si ei pe el 0, 15 bani/kg!

| mamidvd a răspuns:

Am vazut la Bricostore un cos special pentru asa ceva.

| nisi1t a răspuns:

Nu am auzit sa fie un centru anume pentru asa ceva dar in general firmele care vand electronice au programe care te scutesc de taxa verde cand cumperi un produs electronic si duci unul vechi in schimb

| darya a răspuns:

Le duci la domo, altex, flanco in locul lor iti iei noi si beneficiezi de discount 100 lei; tare, nu?