| neixo a întrebat:

Va rog frumos să-mi dați exemple de întrebări pentru ERASMUS legate de ecologie.

1 răspuns:
| Andrei108 a răspuns:

Care considerați ca este viitorul transportului(mașini, camioane, autobuze), cel electric sau cel pe hidrogen.

Electricul durează prea mult pana se încarcă, nu are perfomante bune iarna(bateria tine mult mai puțin iarna decat vara).

Hidrogenul este un combustibil ca și benzina sau motorina doar ca este eco(nu are emisii de CO2), dar dezavantajul este acela ca este o bomba pe roti.

Sper ca te-am ajutat.