Întrebare recomandată | SkyLLz a întrebat:

Va salut! Ma uitam la cateva videoclipuri cu caini salvati de pe strada... o prietena din satul meu s-a gandit sa scoata bani din fondurile europene pentru o asociatie de caini. Sa ridicam impreuna o casa cu multe boxe de caini! Sa ii adunam de pe strada pe cei nevoiasi si mai tarziu sa ii adopte cineva! Credeti ca, ar fi posibil asa ceva? Va multumesc foarte mult de ajutor si va doresc o zi buna in continuare

Răspuns Câştigător
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Nu,nu e posibil si am sa zic si de ce.
-ce vrei voi sa faceti e o organizatie non-profit adica nu castigati nimic, doar puneti bani de la voi pentru intretinere care mai tarziu sunt decontati.o mica parte
-exista asa ceva deja, fiecare judet are asa ceva si nu functioneaza, sunt prea multi
-oamenii nu accepta caini fara vaccin si certificat de sanatate care costa o mica avere.La 100 de caini deja e vorba de zeci de milioane de lei.
-nu e ok sa faceti asa ceva, e pacat sa incepeti, sa ramaneti fara bani si sa chinuiti cainii in captivitate.
-nu suntem in America, la noi nu ajuta statul in privinta asta.
Sper ca am ajutat, funda?

4 răspunsuri:
| SkyLLz explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Iti multumesc foarte mult! imi pare rau ca, nu pot ajuta saraci caini sad

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru SkyLLz):

E o problema care nu isi va gasi rezolvarea prea rapid

| BarilăIN a răspuns:

Hei, ideea este foarte buna, dar din pacate este o munca costisitoare non-profit care va face doar sa cheltuiti banii in vant, nu ve-ti reusi sa salvati toti cainii.
Motive:
-80% din oameni nu iubesc cainii de pe strazi.
-Cainii au nevoie de mancare, ingrijire medicala, curatare.
-Forta de munca costisitoare.
-Cainii pot avea boli etc...
Sfaturi: Nu ar fi posibil, dar voi decideti daca vreti sa faceti acest lucru, eu doar mi-am lasat parerea. Multumesc si multa bafta!

| cauzasinucideriioamenilor a răspuns:

Eu zic ca trebuie eutanasiati toti caini strazi