| Paulllllla a întrebat:

Buna,am nevoie de ajutor cu un proiect. Doar daca doriti,desigur. E peste putinta mea actuala,mai am o mie de proiecte de facut,licenta,examene,cursuri,etc. Nu am nevoie de un proiect gata facut gratis,ci doar de un model dupa care sa ma iau. Pe net nu gasesc nimic. Mi-ar trebui un proiect pentru Managementul Proiectelor,asa se numeste disciplina la care trebuie facut,in care teoretic si practic,trebuie sa imi fac o firma,bazata pe orice doresc si sa fac cumva sa aplic la fondurile europene. Nu stiu daca intelegi exact ce doresc, dar daca credeti ca ma puteti ajuta, va astept mesajele sau emailurile in comentarii si va voi adauga eu, sa va arat cam cum trebuie sa arate si daca aveti ceva asemanator sau ma puteti ajuta cu material. Multumesc ca ati citit.

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pregateste-te pentru o avalansa de oferte. Toti oamenii de pe TPU iubesc sa munceasca la proiectele altora care "nu au timp" sa si le faca singuri.

| Paulllllla explică (pentru johnnny123):

Imi place ironia. Apreciez. Stiu ca nu e nimeni saritor, eu doar am incercat. Am si mentionat ca nu vreau sa fie facut de cineva gratis, nu e obligat nimeni sa faca proiecte, ma adresam strict celor care au mai avut de a face cu asa ceva, sau au habar ce presupune. Cat despre timp....nu ma plimb pe strazi toata ziua, nu dorm 8 ore pe noapte, nu ma duc la cersit. Eu sunt cea mai in masura sa isi justifice timpul. Pt cei ce au acum sau au avut de facut licente si proiecte, e de la sine inteles ca stiu care este timpul de care dispunem. Daca stateam in carantina, cum stau altii, si imi platea statul 75%, nu as fi indraznit sa cer ajutorul unei platforme, cu informatii. Dar, pentru ironia ta, sa stii ca lucrez de la 8 dimineata la 18, am doar 2 zile libere pe saptamana,asta daca nu isi ia colegul meu concediu ca asa vrea el,printre astea,mai am si alte treburi de facut,cum ar fi sa stau la coada la magazin dupa toti cei care sunt sechestrati in case, si abia asteapta sa aiba nevoie de apa ca sa poata face cozi la magazine, trebuie sa mai scriu si la licenta, trebuie sa fac si o prezentare pentru licenta, trebuie sa particip si la cursurile online, trebuie sa fac si proiecte de 40-50 de pagini,trebuie sa transcriu si multe laboratoare. Nu toata lumea are parinti cu bani sau iubiti care sa le sustina fundurile prin facultati... unii ne si chinuim,oricat de stupid ar pareae pentru altii, ca nu avem timp. Avand job full time si un volum mare de munca, in ce tine de facultate, nu cred ca altcineva ar face fata mai bine. Iti foarte si multumesc pentru informare, imi este utila, aproape ca am si terminat proiectul.

| johnnny123 a răspuns (pentru Paulllllla):

Si totusi ai avut destul timp sa scrii raspunsul asta...

| Paulllllla explică (pentru johnnny123):

Desigur. Vremurile disperate,cer masuri disperate. Daca as fi fost vreo analfabeta care abia stie sa citeasca,nu raspundeam deloc. Daca tie iti este greu sa raspunzi,sau iti ia mult timp sa scrii un raspuns de genul,nu se aplica tuturor. Inca o data, iti multumesc de implicare. Sunt si altii care au mare nevoie de tine. Ajuta-i pe ei, sau tine-le, macar, evidenta timpului liber. Zile frumoase sa ai.

| Alverto a răspuns:

Deci proiectul este despre antreprenoriat?
Nu pot sa îți dau un model, dar o să îți dau ceva de genul in scris:
Poți "face" o firma cu o fermă de găini ouătoare, iar despre fonduri europene vezi aici: https://ec.europa.eu/regional_policy/ro/funding/accessing-funds/#2