| verypanda a întrebat:

Voi reciclati?
Eu, da.

Răspuns Câştigător
| larya234 a răspuns:

Da reciclez, e foarte important pentru mediu si chiar daca nu toata lumea o face fiecare ajutor conteaza pentru mediu

10 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

As vrea dar nu se poate.Sunt din Tg-carbunesti(jud GJ) aici la noi nu sunt tomberoane speciale pentru sticla/carton/plastic precum in alte orase mai mari.Fiecare arunca gunoiul cum vrea si nu o fac numai la ghena ci si pe langa sau in alte locuri.Eu incerc sa fac pe cat posibil ce imi sta in putinta:sa nu arunc gunoaie pe strada, sa nu rup florile, etc. Cei ce nu au cei 7 ani de acasa nu mai pot fi reeducati.Totul tine de educatie. Mi-ar placea ca la noi in oras sa fie un loc unde sa putem duce hartia sau sticla(era odata un centru acum nu mai e a fost inchis) sa fie refolosita.Ar fi ceva frumos, am economisi.Impreuna putem economisi energie electrica, apa si multe altele.

| mgtow a răspuns:

Cateodata, dar eu ma refer cand arunc gunoiul carton la carton sticla la sticla... etc

| pwp a răspuns:

Nu reciclez, dar nici nu arunc gunoiul unde imi vine!

| Диана a răspuns:

Nu prea... Dar nici nu arunc gunoiul asa, peste tot. happy

| Libelle a răspuns:

Nu
vine urabnu` si ia gunoiul.mai departe il ard cred...deci nu.big grin

| Roby67 a răspuns:

Eu sunt obligat de lege, daca nu fac cum spun ei platesc amenda si trebuie sa lucrez o saptamana la sortatul gunoaielor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi-e foarte usor acum. Fac asta de cativa ani si a devenit obisnuinta.

| Simona a răspuns:

Da, pentru ca avem nevoie de un mediu curat.

| clofu a răspuns:

Nu, si nici nu am de gand...momentan nu se implica nimeni...majoritatea doar cu gura, deci. da-l dracul de recilat.hee hee)

| Coke_2381 a răspuns:

DA! Normal