| anonim_4396 a întrebat:

Care personaj din filme sau seriale vi se pare cel mai detestabil și de ce?
Mie personal personajul "Rubi"(2004) din telenovela cu același nume și "Teresa"(2010), tot din telenovela cu același nume.
Nu le-am putut suferi datorită faptului că ambele erau tot timpul frustrate, nemulțumite și avare dar dintre cele două Rubi mi s-a părut cea mai insuportabilă datorită aroganței, vanității, malițiozității sale și pentru faptul că ea considera că dacă e frumoasă totul i se cuvine, niciodată căindu-se pentru răul făcut.
După părerea mea, e cel mai insuportabil personaj negativ din toate filmele, serialele și telenovelele pe care le-am văzut până acum.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Mie imi displace personajul Rose din serialul Two and a half man pe care l-am revazut recent complet. Pe scurt acest personaj este o hartuitoare, spioneaza si hartuieste personajul principal, o urmaritoare si o bolnava psihic

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Detest astfel de personaje.
Nu cunosc personajul în sine dar aduce cu Lisa Sheridan din "Obsessed" (2009).

13 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Commodus. din "Gladiatorul". Dincolo de lipsa de scrupule si de principii, de rautatea sa, m- deranjat faptul ca a abuzat o femeie. Detest barbatii care abuzeaza o femeie. E usor sa o faci cand detii suprematia fizica. E suficient sa ridici pumnul. Dar nu e corect. Cel mai corect ar fi sa te iei de cineva ca tine, egal cu tine, nu de o fiinta plapind cum e femeia. Dar acolo stii ca s-ar putea sa nu faci fata, sa nu dai dovada de barbatie, si atunci e mai usor si mai sigur sa te iei de femeie.

| Catrice a răspuns:

Means you don't know who Blair Waldorf ishee hee

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Until today, no. big grin

| Lukasssz a răspuns:

Cel mai detestabili actori sunt profesorii cand e inspectie la o clasa!

| DonEduardo a răspuns:

Mie sincer mi se pare Gato din Naruto, pentru ca ar face absolut orice pentru bani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea roscata din Friends(posibila prietena a lui Chandler) e suficient de enervanta ca rol.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Beth Wallace - serialul Passion
https://villains.fandom.com/wiki/Beth_Wallace
Kay Bennett -acelasi serial

Teresa
https://youtu.be/rMIYutJ_pVo

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Teresa era mai umană față de Rubi, avea fond bun doar că ambiția ei și umilințele au schimbat-o. Și nu în bine.
Mai negativ personaj o consider pe Aida. Totuși, nu mi-a plăcut Teresa, deoarece era mai tot timpul frustrată, nu-mi dătea un vibe plăcut.
N-aș vrea să fiu prietenă cu o astfel de persoană nici să mă asemăn.
Rosa/Rosita, sora ei, care apare doar prin primele 7 episoade, aceea mi-a plăcut, împreună cu Luisa, sora lui Arturo.

| Forneticugem a răspuns:

Nu ma uita la filme nu-mi place nici serialele sunt foarte energic și când ies de la munca tot afara stau si ma plimb peste tot și pe la 10 așa într-un in casa și dorm și stau pe TPU

| Endita4689 a răspuns:

Ai urmărit "Maria la del Barrio" cu Thalia?
Este acolo un personaj negativ, Soraya Montenegro, care poate să le întreacă pe Rubi și pe Teresa în răutate.; )
https://youtu.be/ajvmOU2AIWI

| anonim_4396 explică (pentru Endita4689):

O știu dar nu mi se pare atât de enervantă precum Rubi.