| Mayar a întrebat:

Ce parere aveti, despre ce e vorba mai exact in "The Wicker Man" - Omul de Rachita? Deci, am vazut ca la final, am derulat filmul acolo, ca ma prea plictisisem, il arata pe Nicholas Cage inchis in ceva 'chestie" din ramuri si lemne si i se da foc si moare. Deci, e o porcarie? Ce s-ar vrea sa fie?
Mersi
Acesta e filmul >> http://www.cinemagia.ro/filme/the-wicker-man-omul-de-rac hita-16020/

Răspuns Câştigător
| JIJ a răspuns:

Tipul o gaseste pe o fetita care s-a pierdut si incearca s-o aduca acasa, ea vrea sa ramana si intreg tribul se supara ca ''vrea s-o fure'' si astfel îi dă foc si moare.

2 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu mai tin minte bine filmul, dar inca de la inceput au planuit sa-l arda, fata doar l-a dus unde trebuie(chestia din ramuri si lemne). Mi s-a parut interesant filmul, e thriller si nu e pentru toata lumea... bine nu pot spune ca a fost grozav