| AdrianaBacescu a întrebat:

Cine ar merita Oscarul de onorare pentru intreaga cariera (Kurt Russell, Harrison Ford, Bruce Campbell, Sharon Stone, Robert Mitchum, Ida Lupino, John Garfield, Kim Novak, Errol Flynn, Natalie Wood, James Dean)?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Kurt Russell, Harrison Ford, Sharon Stone si de ce nu Robert Mitchum
cu toata stima dar James Dean a devenit o celebritate dupa moartea sa! Rebel Without a Cause este un film minunat, dar din pacate el a trait doar 24 de ani si a jucat in putine filme! daca ne raportam la alte nume grele din cinematografie!

17 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Deoarece nu suntem acreditati in acest demeniu, nu putem desemna noi castigatori ai Oscarwinking

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Dupa opinia ta, cine ar merita Oscarul de onorare pentru intreaga cariera? Eu cred ca Harrison Ford sau chiar Ida Lupino.

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Dupa opinia mea, Harrison Ford ar merita Oscarul de onorare pentru intreaga cariera si este unul dintre actori mei preferati. Robert Mitchum este un alt actor preferat de mine, mi-a placut de el in Ryan's Daughter, Crossfire (un film noir de categoria B) si Cape Fear. Sharon Stone a fost tare in Basic instinct si Kurt Russell ar merita Oscarul de onorare pentru intreaga cariera.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

In ceea ce il priveste pe Robert Mitchum, desi nu este cel mai bun rol al sau insa mie cel mai mult mi-a placut nu in Cape Fear (originalul) ci in The Yakuza (1974), dar tine de gusturi!

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Am vazut The Yakuza pe TCM cu anii buni. E un film tare frumos si subestimat. Mitchum a avut doar o singura nominalizare la Oscar pentru The Story of GI Joe.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Esti o sursa nelimitata de filmewinking
am vazut destule filme, dar tu ai un palmares impresionant happy

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

In ce fel ca am un palmares impresionant?

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Ai vazut foarte multe filme vechi/clasice, ai o memorie fantastica in ceea ce priveste filmele si actorii!

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Filmele mele preferate sunt High Sierra, The Maltese Falcon (Humphrey Bogart), The Yakuza, Ryan's Daughter, Crossfire, Cape Fear (Robert Mitchum), The Postman Always Rings Twice (John Garfield), White Heat (James Cagney), Presumed Innocent (Harrison Ford), Detour (Ann Savage), The Thing (Kurt Russell), The Shining, The Right Stuff, Doctor Zhivago, Room at the top, Dinner at eight.

| sabin89 a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Nu-l văd pe Room at the top pe listă happy

| AdrianaBacescu explică (pentru sabin89):

Imi plac filme vechi dar mai ales alea noir cu Bogart, Cagney, Robinson, Raft. Si room at the top a fost foarte frumos.

| AdrianaBacescu explică (pentru sabin89):

Am pus si room at the top pe lista.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Ma bucur, multe dintre acele filme imi plac si mie foarte mult!
insa am observat ca tu in afara de filme vechi (clasice) nu ai preferinte si in anii sa zicem 80-90 in materie de filme!?

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Din anii 80-90 imi plac Robocop, The Right Stuff, The Shining, Presumed Innocent, The Mosquito Coast, Tremors, Big Trouble in Little China, Home Alone, National Lampoon's Vacation, The Thing, Witness.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Revazute recent : Action Jackson,JOSHUA TREE, Maniac Cop, Stripes, Class of 1984, Fletch Lives si multe altelewinking
deci inteleg "boala"asta a filmelor din trecut, dar nici prezentul nu este rauwinking

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Kurt Russell, Harrison Ford, Sharon Stone si de ce nu Robert Mitchum
cu toata stima dar James Dean a devenit o celebritate dupa moartea sa! Rebel Without a Cause este un film minunat, dar din pacate el a trait doar 24 de ani si a jucat in putine filme! daca ne raportam la alte nume grele din cinematografie!

| sabin89 a răspuns:

De Simone Signoret ce ziceți? În special în rolul din "Room at the top".

| AdrianaBacescu explică (pentru sabin89):

Signoret a castigat Oscarul pentru Room at the top.