| DOGStpu a întrebat:

Hei! Am 2 cateluse care au fatat amandoua in aceeasi luna, ele sunt mama si fiica, dar acum avand amamdoua pui acum ele nu stiiu care a cui sunt si ii incurca mereu, cand le separ corespunzator se uita in urma ca si cum ar crede ca ii iau puiul. Cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca au fost puse de la inceput asa fel ca isi pot incurca puii, daca ele accepta la alaptat orice pui nu ar trebui sa fie problema ta, important e sa fie puii hraniti si ingrijiti. Nu le ia nimeni ADN-ul.

2 răspunsuri:
| DOGStpu explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Da stiu asta, dar cand se pune una maraie cealalta, si chiar se bat, la asta ce pot face?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru DOGStpu):

Aha, sunt conficte? Prinzi un moment cand alapteaza amandoua pe toti sau dorm, iei una cu toata formatia si o muti undeva sa nu isi mai incalce teritoriile. Cand vor mai creste se vor obisnui intr-o singura familie, acum ca sunt mici, mamele sunt teritoriale si mult mai protective.