| Neagu_Ionut_1996 a întrebat:

ieri mi-am scos catelusa afara si era frig, s-a udat pana la burtica dar nu am tinut-o foarte mult afara vreo 10 minute, cat sa isi faca nevoile.Acum stranuta, credeti ca se poate sa fii racit?

5 răspunsuri:
| Rocsid a răspuns:

Posibil...trecerea brusca de la temperatura din casa la cea de afara poate provoca raceli. fugi cu ea pana la veterinar si el o sa iti spuna exact ca sa ii faci.

| SoyAmi a răspuns:

Doar veterinarul e in masura sa iti zica.Eu stiam un truc de la tatal meu. Daca are nasul ud si rece e sanatoasa.Si daca e uscat si arde nu e ok.
Dar nu te baza pe asta, sper sa fie bine si sa nu pateasca nimic!

| Neagu_Ionut_1996 explică (pentru SoyAmi):

Si eu la fel.Multumesc foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta 1-3 zile sa vezi ce se intampla. Nu cred ca-i da veterinarul pastile pentru cateva stranuturi. Poti sa suni la el si sa intrebi, sa te asiguri.

| untu a răspuns:

S-ar putea sa fie racit catlusa, dar du-o la medicul veterinar ca sa-i faca un vaccin contra racelii!