| anastasiiiiiiiaaaa a întrebat:

Heii cei care ati purtat aparat dentar sau purtati. A fost vreodata nevoie sa va puna niste bile pe molari? pentru ca dintii de sus se nu se mai atinga cu cei de jos, adica sa formeze inaltare a danturii.
Cat timp a trebuit sa le tineti?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Mihaela a răspuns:

Hei.
Eu port aparat dentar, pe cel de sus il am din februarie, iar pe cel de jos din august.
Nu mi-a pus pe molari, doar pe masele acele "bile".
O sa il mai trebuiasca sa-l mai port cam un an!
Numai bine!

| anastasiiiiiiiaaaa explică (pentru Mihaela):

Pai da pe maselele din spate care din cate stiu eu se numesc molari
cat timp le-ai tinut?
puteai sa mananci? ce anume?hee hee

| Mihaela a răspuns:

Nu, molarii sunt altii. Da, puteam sa mananc, si le am si acum, dar cu timpul nu am mai simtit, pentru ca s-au "batucit". Puteam sa mananc aproape orice, in afara de chestii tari gen mere.

| anastasiiiiiiiaaaa explică (pentru Mihaela):

Adica de cat timp le ai?big grin

| Mihaela a răspuns:

Le am de cand mi-a pus aparatul. Nu mi le da jos pana nu-mi da si aparatul.

| anastasiiiiiiiaaaa explică (pentru Mihaela):

:o oribil. Eu deaabia pot sa mananc pentru ca nu pot sa muscstraight face