| claudiu1234512345 a întrebat:

1,71,70kg daca incep sala si in prima saptamana nu iau proteine,iar din a doua incep sa iau, cat slabesc in 3 luni(aproximativ)

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu știe nimeni cât vei slăbi dar nici proteine nu te arunca să iei, ci să înveți să mănânci.
Pa, pa.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

S-ar putea sa pui decat sa dai jos

| vladootz a răspuns:

Depinde cât de des mergi la sală, ce tipuri de exerciții faci, ce mănânci, vârsta și alți factori. Pe hârtie ai greutatea optimă pentru înălțimea ta.
Eu îți recomand să nu iei proteine/prafuri, să respecți mesele zilei, și pe cât posibil să mănânci la ore regulate. Dacă totuși vrei să slăbești, încearcă mâncăruri mai light, sau micșorează porțiile. Ține cont totuși că în anotimpurile reci vei avea nevoie de mai mulți carbohidrați cu absorbție lentă (carne, pește mai gras, rață), recomand și mâncăruri picante.

| claudiu1234512345 explică (pentru vladootz):

Am 16 ani si o sa merg luni miercuri si vineri

| Cosmin86 a răspuns (pentru vladootz):

"Eu îți recomand să nu iei proteine/prafuri", tu recomanzi PROST.

Tu nici macar nu stii ce sunt proteinele!