| Zdrevit_Adelina_1999 a întrebat:

10 cuvinte in maghiara, stie cineva?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Eleg nehez megtanulni a magyar nyelvet, ugy a irast mint a beszelest is. Remelem hogy amit irtam valaki majd le fogja forditani. A legjobbakat kivanom neked!

| Mayhem666 a răspuns:

Eu stiu doar unul "igen", care inseamna "da". L-am auzit anul trecut pe colegul meu de camera de la caminul studentesc spunand asta, si am cautat pe google sa vad ce inseamna.

| justanotheruser99 a răspuns:

A kutya harap. (Cainele musca)
Hazamegy! (Du-te acasa!)
Kifelé! (Iesi afara!)
Viszlát! (La revedere!)
Miért vagy ilyen hülye? (De ce esti asa prost?)
Hová mész? (Unde mergi?)
Cam astea mi-au venit in minte pe moment, daca nu iei in calcul numerele, culorile si animalele happy