| biencutza23 a întrebat:

Cine stie limba maghiara?

7 răspunsuri:
| david1234567890 a răspuns:

Bună!
Eu unul nu știu maghiara, nu sânt ungurean.
Pa

| Dragonfly6 a răspuns (pentru david1234567890):

"Ungur/ maghiar" se zice, nu "ungurean". Si nu cred ca era nevoie sa ne aduci la cunostinta.

| biencutza23 explică (pentru Dragonfly6):

Cunoşti/cunoaşteţi limba maghiară?

| Dragonfly6 a răspuns (pentru biencutza23):

Din pacate nu, dar as vrea sa o invat, cel putin cat sa nu ma pierd daca merg in Ungaria. Scuze ca nu te pot ajuta.

| biencutza23 explică (pentru Dragonfly6):

Şi nu cunoşti pe nimeni care m-ar putea ajuta?

| Dragonfly6 a răspuns (pentru biencutza23):

Ba da, cauta prin Harghita sau Covasna si sigur gasesti. Sa zicem si Mures, dar nu chiar toti vorbesc maghiara.

| biencutza23 explică (pentru Dragonfly6):

Aici nu e o chestiune ca aş fi dornică să învăţ limba maghiară...îmi trebuie un translator să imi traducă o ştire care a avut loc in Ungaria, dacă ar fi fost scrisă(ştirea), m-aş fi descurcat singură, dar aşa e mai greu...