| anonim_4396 a întrebat:

2pac citea cartile lui Niccolo Machiavelli, care carti mai exact? căci Machiavelli are multe.

2 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Toate.

| Tirri28 a răspuns:

Celebru umanist Niccolo Machiavelli a scris celebra carte intitulata ' Principele ' in care spune ca un lider sau un rege trebuie sa fie rece, viclean si foarte puternic. Practic cred ca Tupac a fost foarte fascinat de modul de gandire al lui Machiavelli si tocmai asta i se potrivea si lui. Deoarece pe strazi, trebuie sa fi exact ca liderul descris de el. Tupac a fost un om destept.