| Sconcsiş a întrebat:

"4. In atentia elevilor/studentilor: Nu acceptam intrebari prin intermediul carora incercati sa va rezolvati temele pentru acasa sau temele de vacanta. Cei care nu vor respecta acest aspect risca sa fie sanctionati prin stergerea/ suspendarea contului."

Mie mi se pare un lucru bun. Voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Cateodata imi place, pentru ca mereu ii ajut pe cei inclasa a 8-a (avem acelasi manual) iar eu sunt inainte cu cartea, si ii pot ajuta!
dar totusi ma enerveaza ca, cand intru pe TPU, toata lista e plina cu teme!
pa-pa!love struck

| doar.pt.voi. a răspuns:

Da, intr-un fel ai dreptate. Ei cer ajutor ca sa-si faca temele, dar pe noi ei nu ne ajuta.Sa-si puna mintea la contributie. O zi frumoasahappy

| InLove a răspuns:

. mie nu prea. adica. hai mno acum nu toata tema, da o intrebare, asa,!

| MMadalina a răspuns:

Da si mie mi se pare un lucru bun... M-am saturat de atatea intrebari gen:" cine ma ajuta si pe mine cu un exercitiu"winking

O zi buna>big grin

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Pentru astia mai mici mai merge dar pentru aia mari care vor comentarii sau povestiri nu.

| Simona a răspuns:

Da bineinteles...deschid site-ul si este invadat de fel de fel de intrebari.
Inteleg ca au nevoie (si eu as avea) dar nu este normal si corect sa faca asta. Sper ca se vor lua masuri

| Madalina1455684 a răspuns:

Da.
Saptamana trecuta am pus o intrebare pe TPU despre o problema la chimie.
Si stati linistiti nu va credeti asa destepti ca deja a trecut o saptamana si ceva si mie inca nu mi-a raspuns nimeni la intrebarewinking.
Da vi se pare mai normal sa puna intrebari stupide de genu:Cum fac sa atrag un baiat?
Am vazut un baiat[o fata]imi place si nu stiu cum sa-i spun.
Credeti in mos craciun? ETC.
Si multe altele.
Macar daca intrebi despre o tema nu cred ca faci un lucru asa de rau.
Si chiar acum am sa ma uit la "doar.pentru.voi"sa vad daca ea a ajutat vreun elev la vreo tema sau alte chestii.Sau sa vedem daca ea nu a primit nici un sfat daca e asa de nemultumita.

| Domyno a răspuns:

Pe mine chiar nu ma deranjeaza, atat timp cat stiu raspunsul, incerc sa-l explic cu mare placere! Pentru ca vezi tu @doar.pentru.voi, nu toti inteleg la ore! Pe mine ma distreaza, ca pe voi astia care "conduceti" TPU va deranjeaza intrebarile legate de teme, insa celelalte porcarii intrebate de diferite persoane ce nu se afla in deplinatatea facultatilor mintale, le acceptati fara nici o problema.

| ellaella a răspuns:

Foarte bun!