| NiiiaaRawwr a întrebat:

A aplicat cineva pentru o bursa de studii [pe durata liceului] in strainatate? Daca da cat de departe ati ajuns, ati trecut de interviu? Ce intrebari vi s-au pus si in ce tara ati vrea sa studiati?

1 răspuns:
| tzintzi a răspuns:

Nu am aplicat pentru bursa dar am prieteni care s-au dus ba in Italia, Anglia si au intrat.Trebe sa fi cam as la engleza sa treci de examne.Presupun ca iti cere cabridge advance sau direct Toffel (daca bine am scris Toffelthinking )
Nu ti-as recomanda sa te gandesti la vreo bursa in strainatate daca nu stapanesti bine limba tarii unde ai vrea sa mergihappy