| anonim_4396 a întrebat:

A fost cineva angajat la Alcris Models Bucureti? Aș dori sa știu cum a fost.Mulțumesc.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu dar am fost si eu la interviu si as vrea sa stiu cum merge treaba la ei, cu toate ca mi se pare ceva ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este ciudat, in primul rand ca dai taxa de inscriere, hmm iar chitanta aia care ti-o dau nu are si ea o serie un numar, nu sunt datele firmei scrise pe ea. Vrajit de posibilitatea de a castiga bine, te incanta, platesti, faci poze, pleci cu zambetul pe buze, si in final te trezesti, si te intrebi cu ce te-ai ales, cu nimic. Deci ganditiva bine inainte!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.eu.dar...nu stiu.maine ma duc la un casing.sa vedem...

| Antonia_1010 a răspuns:

Buna ziua.Numele meu este Antonia.am lucrat cu agentia Allcris Models inca de cand s-a infiintat.am avut proiecte si totul s-a desfasurat frumos, nu am avut probleme cu ei.nu cred ca este lipsa lor de profesionalism atunci cand te prezinti la un casting si nu il iei.in primul rand va rog sa va stapaniti vorbele nepoliticoase, pentru ca daca asa va comportati si in viata normala e logic si normal sa vi se tranteasca usa in nas oriune mergeti.in momentul in care mergi la interviu in aceasta agentie ti se spune foarte clar care sunt activitatile pe care le desfasoare, ba mai mult, primesti si un biletel pe care sunt trecute adresele pentru primele 4-5 castinguri la care poti merge. taxa de 50 ron nu este obligatorie ci, prin achitarea acesteia ti se acorda o mai mare atentie.acum haideti sa va explic ceva ce poate cei din agentie nu v-au spus.anul trecut timp de 4 luni in agentie au lucrat si doi indivizi care au tepuit-o pe Cristina, acestia aveau un chitantier fals si au incasat taxe fara sa treaca taxa pe foaie, spunand ca nu au incasat.prin urmare, pana cand Cristina i-a prins si i-a concediat ei prejudiciasera firma cu mai bine de 10. 000ron si prin urmare cateva sute din cei care se inscrisesera cu taxa in agentie aparusera ca nu achitase taxa.va sfatuiesc ca, daca ati platit taxa si nu ati fost chemati la interviu sa mergeti sa spuneti asta si sa va noteze in registre ca ati achitat.in al doilea rand, Andreea, tipa bruneta este super de treaba si este practic singura care munceste zi de zi si se ocupa de absolut tot, prin urmare in momentul in care dai zilnic de tot felul de oameni de proasta calitate te mai si enervezi.despre Criss va pot spune ca nu o cunoasteti deloc si pacat, pentru ca este sufletista si de multe ori a lucrat pana la epuizare.este greu sa lucrezi zilnic cu zeci de oameni, unul cate unul mai bun sau mai putin bun.prin urmare va sfatuiesc sa pastrati o legatura prietenoasa pentru ca sunt o agentie serioasa si ok.cat despre tepe, mie imi este mila de cei care spun ca au luat teapa, pentru ca sunt prosti.nu e teapa ca tu platesti o taxa, ei te trimit la casting si tu nu il iei, aici e problema ta personala strict.atat am avut de zis, tinem legatura.

| Antonia_1010 a răspuns:

Snoopy...Criss este insarcinata.de fapt a fost, a nascut, au aparut niste complicatii si din pacate bebelul nu a supravietuit.asa ca va rog fiti mai toleranti si incercati sa ganditi mai maturi. daca nu stii cum e undeva nu sta sa intrebi, mergi si convinge-te singur