| IleftmyheartinTokyo a întrebat:

Imi puteti da cateva informatii despre Alcris Models Bucuresti?:*

57 răspunsuri:
| Anda_5509 a răspuns:

Modeling si publicitate
Trimite CV
Tipul oferteiPart Time
Nivel carieraLiceu, Facultate Salariu oferitdupa interviu
Denumirea firmei Sc Alcris Models Srl

Descrierea firmeiAgentie de intermediere si recrutare persoane cu varste cuprinse intre 6 luni si 65 ani pentru reclame, spoturi publicitare, aparitii in cataloage, hostess, promoter, sampling, figuratii teatru/ film/ TV, modeling si schimbari de look.

CANDIDATUL IDEAL: Persoane ambitioase dornice de castiguri intr-un mod foarte placut si usor, totodata rapid. Cunoasterea limbii engleze prezinta avantaj RESPONSABILITATI / BENEFICII: - Aparitii in emisiuni pe posturi importante de televiziune, - Schimbare de look - GRATUIT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fost la interviu? cum a fost?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost la ei in mai...nici pana in ziua de azi nu am primit pozele de portofoliu, desi am achitat taxa de inscriere... a mai avut cineva experiente similare?

| radioboy a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat ai dat pe taxa de inscriere?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Krreata de ce Agentia AlCris Models spui ca este un jeg?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si Fata/Baiatul cu anonim ce portofoliu ai tu de luat de la Agentia AlCris Models?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca eu sunt inscris la ei din luna Februarie si mau chemat si la activitati...
Si mi-a dat si POZELE nu cred ca daca le cereai nu tii le dadea...sau tii le punea la dispozitie...
O zi Buna! Krreata si tipu/tipa cu ANONIM!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca eu sunt inscrisa la ei si am si primit activitati si prezentari de moda...sunt inscrisa din luna Februarie si nu e un jeg sau tepari cum mentionati voi. O zi Buna! Celor care spuneti aberati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre Twist Media stie cineva ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sfatuiesc pe nimeni sa se inscrie la alcris models, sa nu va incante ideea ca puteti sa castigati bine, pentru ca nu o sa se intample asta, ba mai mult ce-i care se inscriu dau o taxa de 50 de lei, deci teapa. Foarte putini au sansa sa castige intr-adevar, pentru figuratii in emisiuni regizate, josnic de altfel. Dar ramane la aprecierea fiecaruia aceasta decizie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daa... este vrajeala. m-am inscris eu si sa vezi ce s-a intamplat dupa aceea! o sa postez convorbirea cea de acolo, ca sa vada toata lumea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alcris Models: da
Alcris Models: ce vrei.toata ziua m-ai deranjat
Babytza!: am incercat sa vorbesc
Babytza!: dar nu imi raspundea nimei
Babytza!: nimeni *
Babytza!: am intrebat mai devreme daca mai aveti vreun casting
Alcris Models: unde nu iti raspunde
Alcris Models:?
Babytza!: aici pe internet
Alcris Models: crezi ca noi alceva nu avem de facut dc sa vb cu tine
Alcris Models:?
Babytza!: stai putin ca nu inteleg
Babytza!: ati spus ca o sa ne mai dati castinguri
Babytza!: nu am fost decat la unu si nu am fost alese
Babytza!: si chiar voi ati spus ca sa intram pe adresa sa va cerem castinguri
Alcris Models: esti disperata
Babytza!: doamne fereste
Alcris Models: at
Babytza!: dar nu ti se pare normal ce vorbesc cu tine
Babytza!:?
Babytza!: cum poti sa ma faci disperata cand tu mi-ai dat adresa sa iti spun de casting
Babytza!:?
Babytza!: deci ti-am platit o suma de bani
Babytza!: pentru chestia asta
Babytza!:
Alcris Models: esti disperata rau si este grav
Babytza!: ok, atunci maine voi venii frumos sa imi dai banii inapoi
Babytza!:
Alcris Models: nu ai citit bine fisa
Babytza!: daca tu poti sa vorbesti asa urat
Alcris Models:
Babytza!: ce fisa draga mea sa citesc
Babytza!:?
Alcris Models: nu cititi inainte sa semnati
Babytza!: ok, atunci voi face o plangere impotriva ta
Babytza!: tu vrei sa imi spui mie acum ca m-ai fraierit sa platesc
Babytza!: ca asa faceti voi
Babytza!: cu toata lumea
Babytza!: ca sa luatii banii
Alcris Models: raspunde la telefon
Alcris Models: ma fetito nu am timp sa pierd cu tine pe mess
Alcris Models: raspunde la telefonb
Alcris Models: si o sa ti explic ca aici vad ac nu intelegi nimic
Alcris Models:!
Babytza!: ok o sa raspund imediat
Babytza!: nu este tel acum la mine
Alcris Models: te am sunat de 2 ori sa fii sanatoasa
Alcris Models:
Babytza!: stai ca te sun eu acum
Alcris Models: mi-e frica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am luat teapa, m-am inscris de ceva timp la ei, si cand am platit cei 50 de ron, m-au asigurat ca ii voi castiga din prima activitate pe care mi-o dau, dar nu am primit niciuna, mai ales ca la emisiuni regizate nu am vrut sa iau parte, pozele nu le-au pus pe site, pe mess nu m-au adaugat, deci sa nu aveti deloc incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MULTUMESC pentru ca am gasit aici pareri... mi-au trimis mesaj pe telefon pentru. interviu. Si am sunat de mai multe ori pentru. a confirma si pentru. a cere mai multe detalii despre adresa...telefonul a fost inchis! M-am lamurit acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit sms de la ei...sa ma duc, sa nu ma duc.
dar din ce vad eu aici tind sa cred ca nu e nimic de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar fi vreo problema din moment ce nu ai dat toti banii din prima,, ei sunt e vina pentru ca nu ti iau cerut atunci.deci u nu ai avea nici un fel d probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit si eu mesaj astazi putin agramat sa fiu sincer, ceea ce mi s-a parut cel putin ciudat, si le-am raspuns tot printr-un sms "halal agentierolling on the floor" ma suna la 2min una cu gura mare, probabil vestita Cris, ca de ce spun asa ceva, ca de unde stiu eu, ca blabla.deci foarte neprofesional.insa nu spun ca este o teapa neaparat, dar cel mai probabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost contactata... dupa cate am citit aici imi e de ajuns.multumesc pentru sfaturi o zi buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost chemata la interviu. prin mail si prin mesaj pe telefon, insa cand am sunat pentru a cere detalii, nu mi a placut abordarea celeilalte persoane...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la ei...si da mult adevar s-a zis. Dar incetati sa mai faceti o persoana grasa! E gravida si aspectul fizic a unei persoane nu ar trebui sa se discute aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haideti sa va zic cateva vorbe! In primul rand, o agentie adevarata, la un casting nu ar cere bani pentru inscriere happy Bun, ai fost la casting, ti-au explicat cateva lucruri, ti-au facut niste poze pentru portofoliu si intr-un timp foarte scurt te vei gasi pe site-ul lor. Apoi astepti sa fii chemata, programata pentru diferite reprezentari! Eu chiar nu inteleg de ce majoritatea agentiilor cer bani de la persoanele care se duc sa-si incerce norocul... E de necrezut! Hotie mai mare ca in Romania nu am vazut nicaieri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa felul cum angajatele acestei firme vorbesc si scriu iti dai seama ce fel de oameni sunt.Nu stiu sa scrie nici macar cat un copil de clasa a 2-a, nu mai vorbesc de semnele de punctuatie care le sunt total straine. "Din dorinta de a avea o comunitate cat mai utila si cat mai placuta te rugam ca raspunsurile tale sa respecte 3 reguli minimale:

- o exprimare corecta gramatical (toate propozitiile incep cu litere mari si se termina cu semne de punctuatie" laughing mda...cum sa nu, priviti cu ce litera incepe doamna/domnisoara dupa ce pune punct " nu obligam pe nimeni.inca din mail specificam asta si la interviu.si oricum reclame nu sunt in fiecare zi si in plus...", "foarte multi oamnei", "interesativa" (cuvintele uneia din angajatele firmei) si mie imi spune ca nu poate posta mesajul meu pentru ca i-am cauzat migrene robotelului cu punctele mele de suspensie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni buni casele de productie va primesc la castinguri si fara a fi inscrisi la vreo agentie tot ceea ce trebuie sa faceti este sa aflati adresele lor si sa mergeti la ei la sediu, completati o fisa si intrati in baza lor de date. Asadar nu va mai pierdeti timpul cu agentii care pe langa faptul ca va cer taxe de inscriere mai cer si comisioane in urma activitatilor. Cat despre Alcris... modul lor de abordare este total lipsit de profesionalism. Va pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost si eu la agentie si intr-adevar nu am vazut nici o doamna grasa, tipa care mi-a luat interviul arata bine, mi s-au oferit 2 adrese pentru casting unde pot lua rolul principal sau secundar.O sa revin cu alt comentariu dupa ce o sa ma duc la casting.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cum sa nu am fost astazi si m-am inscris si la 2 ore dupa ce am parasit locatia am fost sunat daca doresc participarea intr-o emisiune regizata maine ma duc intra colo sa vad ce emisiune regizata si despre ce este vb mai exact si nu este vb de cum arati ci de cite perle ati ies pe gurita si nu pe fundulet de fat noi romini de obicei mai ne kaka si in drum ca sa avem de ce ne inpiedica si referitor la tipa care uni zice ca este grasa alti ca este gravida eu am vazut-o insarcina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua! Sunt si eu una dintre persoanele ce se numara printre inregimentatii Alcris. Daca vreti cu adevarat sa stiti realitatea,v-o spun eu! Da, in ziua cind m-am inscris la ei, am si latit o taxa de 50 ron dar am si primit 3 adrese ace unor case de productie, ca sa merg la casting.La 3-4 zile dupa casting, am primit rol secundar la Canal D, la Ernest.Acum 2 saptamini,am terminat de filmat pentru National tv,rol principal, emisiunea, se da in martie.De platit, am fost(chiar f. bine)la terminarea filmarilor.Acum,de cite ori e nevoie si este un casting ce cred eu ca mi se potriveste, ma duc.Dar...am vazut si ceva ce nu mi-a placut.Se spune ca, daca ai aparut de curind in rol principal sau secundar, 2-3 luni, aAlcris, va incerca sa-ti gaseasca altceva de facut pina iti mai uita lumea fata.Cel putin asa mi s-a spus.Dar...ca ne intoarcem la dar,azi, ca sa vad, ca cineva care a aparut acum 15-18 zile la tv,in rol principal, azi, e deja in filmari pentru o emisiune ce se va difuza in 2-3 saptamini.Si atunci,ma intreb,asa cum cred ca se intreaba oricine, cerioabele de asteptare sunt mai lungi sau mai scurte in functie de ce? De om? De femeie? Sau, care e acest factor? Asta, ca macar sa nu ma chinuie nesomnul, neavind raspuns la intrebare.Deci,sintetizat! De trimis la casting, va trimit.De platit, va platesc.De serios, sunt.Acum ramine sa vedeti daca va inscrieti intre favoriti(ca sa va aleaga mai des),sau nu. Aaaaaaaaaaaa, Cristina, chiar e gravida.Naste pe la jumatatea lui martie.Bafta va doresc si la cit mai multe aparitii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat un dialog cu cei de la al cris, dar n-am avut noroc.
am dat de aceeeasi nf ...andreea,care,mai mult sau mai putin pe fata,mi-a zis ca nu-im-i treaba mea ce fac ei si cum aleg,si,daca imi convine,bine,daca, nu, stresez cam mult.si asta pe banii mei.
asa ca...mai bine lasti agentia asta, ca-i pe deschidere de picioare si nu-i platita destul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De curand am trimis si eu un ceva la faimoasa agentie si la o alta agentie: nu dau nume. Cea de-a doua agentie a dat dovada de profesionalism, m-au sunat, mi-au trimis si un mail cu adresa completa si plus o poza cu locatia exacta, in schimb cei de la AlCris Models mi-au dat un mesaj banal in care ma invitau maine la un interviu. Acum citind parerile voastre, sunt putin in dubii, m-ai ales ca am incercat sa intru pe site-ul lor si culmea: pentru o agentie "care se respecta" nu merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De curand am trimis si eu un ceva la faimoasa agentie si la inca o agentie. Cea de-a doua agentie a dat dovada de profesionalism, m-au sunat, mi-am trimis mail cu datele exacte dar si o fotografie cu locatie exacta, in schimb cei de la Alcris Models, mi-au trimis un mail banal in care ma invitau la interviu maine. Acum citind parerile voastre, dar si vazand ca site-ul lor nu merge am intrat un pic la banuieli; plus ca nici nu mi-au spus nimic de nici o taxa.Acum intrebarea cea mare este: ma voi duce maine la interviu?thinking

| lilstar a răspuns:

Si eu mi-am luat o mare teapa si o recunosc. Vad ca este veche intrebarea, cum am ajuns aici? pur si simplu cautat pozele care le-am facut in "studioul" lor. Ce au facut pentru mine? mi-au dat o adresa, "du-te la castingul acesta". Ce sa mai zic, era castingul la mama naibi, nu aveam cum sa ajung acolo. De atunci nimic, dar nimic. Am platit niste bani degeaba, grasa aia e proasta de da in gropi si profita de oameni. Ce sa mai zic ca te iau de pe strada de nu le poti zice nu ca se uita lumea, mai mult trag de tine. Deci mai fetelor eu va sfatuiesc sa nu va duceti la ei, ati da niste bani degeaba si ati astepta probabil tot asa degeaba sa pice o oferta. Cautati o agentie de incredere.