| Yadzya53 a întrebat:

Aș putea sa-mi schimb numele daca sunt minora..adika am citi undeva...
Tot in OG nr. 41/2003 se prevede ca schimbarea numelui de familie al minorului se poate cere o data cu schimbarea numelui de familie al parintilor sau separat, pentru motive temeinice, iar schimbarea prenumelui minorului se poate cere oricand.

Nu ..este nevoie de divorțul parintilor pentru a-mi schimba numele nu?

1 răspuns:
| MrsPanda a răspuns:

Ba da! trebuie sa iti divorteze parintii, bafta. trebuie sa-i desparti.