| anonim_4396 a întrebat:

Acel prieten care m-a tradat acum tot se tine de mine sa il iert, dar din moment ce e prieten cu dusmanul meu nici nu ma gandeam sa-l mai iert, deoarece daca a calcat stramb odata o va face si a 2 oara.Si m-am gandit sa ii spun caci totul se termina aici si gata, unele prietenii trebuie sa se termine odata si odata.In orice caz roata tot se intoarce.Ar merita sa il iert?

Răspuns Câştigător
| usernamemada a răspuns:

Toata lumea mai greseste... daca el vrea sa va impacati eu zic, ca simte totusi sentimentul de vinovatie. Buba e de fapt ca acum e prieten cu cineva care tie nu prea iti convine. Daca chiar vrei sa redeveniti prieteni eu zic sa il ierti, de cele mai multe ori ratiunea noastra ne spune mai multe decat vrem noi sa auzim...deja stii daca vrei sa il ierti sau nu.

1 răspuns:
| loricel a răspuns:

Eu i`as mai da o sansa, dar nu as mai avea aceeasi incredere, de la inceput, in el. daca vezi ca te tradeaza din nou, n`ar mai trebui sa-i mai acorzi atentie