| rumi36 a întrebat:

Salut TPU!
Vă întreb că poate a mai trecut cineva prin situație similară şi vreau să ştiu cum ați făcut şi ce s-a întâmplat.
Am o problemă de sănătate, am stat în spital o lună si la scoala nu m-am mai dus, scutire pentru absente am dar problema este cu media care probabil o sa ramana neincheiata. Cei de la scoala nu-mi zic ceva concret, ce o sa se intample in situatia asta asa ca ma gandesc, o să ma lase corigentă? Imi incheie media cu cate note am oare? Ma gandesc ca este o situatie specială...

1 răspuns:
| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Și eu am fost într-o situație identică, deci nu trebuie să te îngrijorezi. Am să îți spun cum am procedat eu. Am fost internată 3 luni în spital în care am ținut legătura atât cu colegii cat și cu profesorii. Aceștia mi au pregătit teme și lucrări pe care să le pot completa în spital, pentru a primi o notă ca mai apoi să îmi încheie media cu bine. Ce te sfătuiesc este să vorbești cu părinții tăi să ia legătura cu dirigintele și profesorii la care nu ai destule note. Încearcă să recuperezi materia pe care bănuiesc ca nu ai învățat o în acea lună (de la colegi) și vorbește cu profesorii! Multă baftă!