| Anonim134 a întrebat:

Acuarelele se mai duc de pe haine?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da se duc.

| DeCe a răspuns:

Da, daca sunt cu apa, dar daca sunt cu ulei, nu prea.

| dany3la a răspuns:

Da se duc!

| Madalinaoanna a răspuns:

Da se duc cu detergent la masina de spalat sau daca sunt bine imprimate cu apa minerala sa o spel cu mana!laughing noroc mult. fundita?

| estera a răspuns:

Se duc nu te teme dar spala bine bine hainele

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Tempera nu cred că se mai duc. Dar încearcă Venish.

| fosnet a răspuns:

Acuarela e o vopsea pe baza de apa; in mod firesc, se curata.

| ioanna_5708 a răspuns:

Se duc ca pe apa sambetei

| Dheutsik a răspuns:

Eu mi-am murdarit camasa de tempera si a iesit f usor cu clor detergent si vanish. Daca ai haine colorate si nu poti pune clor incearca 1 parte de otet la 2 parti de sare si amesteca bine pana se face o pasta.Laso sa actioneze 3-4 ore, spala obisnuit si pata a iesit
Funda?

| xTraButtCheeks a răspuns:

Sall!
Da normal incearca cu Venish acum depinde pe ce culoare de haina ai pus petele, exista Venish cu cutie alba care este pentru haine albe iar cel cu cutie roz pentru cele coloratewinking
O sa mearga ca eu m-am murdarit cu tempera colorata pe rochia neagra,
fundita?