| BubuMRC a întrebat:

Acum in septembrie voi incepe liceul [clasa 9] si mie teama de ce or sa creada cei mai mari si colegi mei despre mine : pentru ca sunt foarte slaba.si nu sunt deloc dezvoltata ma refer la sani si fund ...Si nici macar nu vreau sa merg la bal pentru ca. sincer nu stiu cu ce sa ma imbrac...CU ROCHIE IN NICI UN CA mi-ar STA PENIBIL!

Nu stiu cum sa ii fac pe ceilalti sa nu vada in mine doar. o slabanoaga. vreau sa ii fac sa ma plaaca...eu am intrat in cb din brasov...si acolo sunt numai fete super frumoase si eu ma simt super aiureaa

Sa imi zica toata lumea non-stop da u esti clasa noua :O da dc nu ai sani deloc si etc.in fine sa ma ia peste picior...

Răspuns Câştigător
| cess a răspuns:

Scumpa mea,cine te va descoperi ca persoana isi va da seama ca ai niste calitati si te va aprecia la adevarata ta valoare. iar un baiat,daca vrea sa fie cu tine,este fie ca esti grasa,slaba,de la tara,de la oras. fiecare lucru trebuie tratat cum este,nu gandit la rece. iar daca se vor gasi asa zisi "smecherasi" care sa-ti spuna ca esti slaba sau sa te faca sa te simti prost,gandeste-te o clipa ce persoana minunata esti si intoarce-le spatele. cine va vrea sa fie langa tine,va fi indiferent de fizicul tau.iar un prieten nu te alege sa-i fii alaturi pentru cum arati,ci pentru ce ai in suflet. stai linistita si nu-ti mai face atatea probleme, fii mandra de tine in orice situatie si nu-i lasa pe altii sa te calce in picioare nici macar cu o vorba! te pup si bafta multa la scoala, bobocico :*

4 răspunsuri:
| GrecuCristi a răspuns:

Toata lumea trece prin asta si cel mai bun mod sa suporti este sa te doara in cur de ce spun astia, gandeste-te esti fata, nu pot sa reactioneze violent daca ii iei putin la misto, si inca ceva fa-ti prieteni, majoritatea vor trece peste aparente si nu vor spune : Ma o stii pe tipa aia slabanoaga? vor spune : O stii pe tipa aia de treaba! ai sa vezi, toate vin toate trec

| eu1893 a răspuns:

Accepta-te asa cum esti happy Spun asta la modul cel mai serios. Este cel mai bine asa

| nadenika a răspuns:

N-ai incercat sa te primestiasa cum esti? fiecare isi are plusurile si minusurile...Tu mai intii trebuie singura pe tine sa te placi,atunci si cei din jur o sa te placa, si nu atrage atentzia la ceea ce spun altii, mergi mai departe cu capul sus...cel putin asa am facut eu!

| Tdbddiahfbidbbansd a răspuns:

Pai asta nu este o problema asa grava pentru ca fetele de obicei se dezvolta mult mai repede ca baieti in felul ca la o anumita varsta incep sa ai creasca sani ect devi mai sexy si asa mai departe eu am observat la o vecina acum vreo 2 ani era slaba nu avea sexsapil dar acum arata super de bine as sari o data la ia in camera sincer deci nu-ti face griji in privinta asta succes