| iuliaa9974 a întrebat:

Deci sunt clasa a 8 a, ideea e ca nu stiu daca se va face banchet la sfarsitul anului, nu stiu daca voi merge la banchet dar in cazul in care se face si voi merge cam am o problema : eu niciodata nu port fusta/rochie. Deci chiar nu pot sa ma imbrac cu o rochie la banchet, stiu ca toate mironositele de la mine din clasa vor purta cele mai elegante rochite si cele mai inalte tocuri si etc etc. Ar fi vreo tragedie sau ceva iesit din comun ca o fata sa vina in blugi? laughing Adica nu cred ca e interzis, dar ma gandesc ca va fi destul de penibil, mai ales cand facem poze toate fetele in rochii iar eu in pantaloni.
Mai exista si cazuri de genul asta? Vreau pareri.

5 răspunsuri:
| Roses a răspuns:

Si niste colege de-ale mele au vrut sa vina in blugi, dar diriga a spus ca e foarte ciudat, naspa si urat sa vii la un banchet/bal/o festivitate in blugi. Nu se intampla nimic daca iti iei o rochie. Si, pe bune, esti fata. Sunt sigura ca iti vei gasi o rochie care sa-ti vina bine.
Cum ar fi daca ar veni un baiat la banchet in pantalonii de la pijama si un tricou lejer doar pentru ca nu-i plac costumele? straight face

| Dariusuu a răspuns:

O rochie drăguţă nu cred că afectează pe nimeni chiar nici pe tine. La banchet se vor face poze aşa că îmbracă-te cu o rochie drăguţă.

Mai gândeşte-te ai timp.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Ai putea totusi sa iti iei o rochie, sigur o sa gasesti un model care sa iti vine bine, cat de mult urasti rochiile, trebuie sa existe un model care sa iti placa si sa te avantajele. Daca chiar nu iti plac, poti sa iti iei o pereche de colanti si o bluza mai eleganta. Intr-un fel nu are nimic daca iti iei blugi, ziceam ca sunt mai frumosi colantii pentru ca sunt mai eleganti si blugii ti-i iei zilnic, la banchet sa fii si tu mai speciala :*

| 1Hekate1 a răspuns:

Te ador, in sfarsit cineva cu aceeasi problema ca a mealaughing...Si mie imi e cam asa sa merg in pantaloni.Eu probabil o sa imi iau o fusta ceva.(tocuri in nici un caz). Daca chiar nu vrei.du te in pantaloni! Ce e asa important? Te faci de ras, Sa zicem..si? Oricum mai ai 1luna max de stat cu ei. oricum nu e nimic ciudat.Sau..ai putea sa nu mergi. Daca nici nu prea iti place ai putea sta acasa...si eu ma gandesc la aceasta idee..Bafta!

| Octavia1 a răspuns:

E mai elegant sa mergi intr-o rochita... Daca tot nu poti, ia-ti o rochita mai pe gustul tau nu super eleganta si niste balerine! Nu e chiar asa greu! Sper sa-ti fi fost de folos! :*