| Domyno a întrebat:

Adresez intrebarea elevilor din clasa a 12-a care dau Bacul anul acesta.
Vreau sa imi iau o carte cu comentarii, caracterizari, la Lb. Romana pentru Bac si nu stiu ce sa aleg, am citit ca Eseul de Art e buna ( http://www.librarie.net/......acalaureat ) dar ma gandesc ce Doamne iarta-ma poate avea in alea 432 de pagini numai despre 5 opere, sau mai prezinta si alte opere? Ma gandeam si la un exemplar de la editura Badea, caci de-a lungul anilor am mai apelat la cartile ei (publicate de Mariana Badea) si m-au ajutat de multe ori.insa nu stiu ce sa aleg.

Va rog orice sugestie legata de acest subiect e bine venita!

1 răspuns:
| aurelian_4480 a răspuns:

Este la librarie