| Teardrop a întrebat:

Afirmaţie care ţine strict de partea emoţionala/psihologică/mentală, nu şi de partea medicală.

Dezvirginarea se face doar prin contact sexual cu o altă persoană.

Nu te dezvirginezi prin masturbare vaginală sau clitoridiană. Nu te dezvirginezi prin nici un fel de masturbare.

Himenul se poate rupe din diferite motive, inclusiv sporturile mai dure (de exemplu gimnastica). Unele femei se nasc fără himen. Himenul nu ţine picioarele mai apropiate.

Deci (mă adresez fetelor care întreabă dacă s-o dezvirginat utilizând diferite obiecte) dpv emoţional, dezvirginarea înseamnă contactul sexual cu altă persoană.

Până nu faci sex, eşti tot virgină. Pricepeţi?

3 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Dar tu stii cum poate o femeie virgina sa ramana insarcinata?

Iti spun eu: isi face insamantare artificiala.

| Teardrop explică (pentru LonelyLoner92):

N-am spus nimic de sarcină.

| cristimihailov a răspuns:

Dar daca nasti, esti tot virgina?