| any007 a întrebat:

Ai mei se cearta tot timpul deoarece mama nu are un loc de munca si pleaca mai tot timpul la tara. Tata vine acasa la saptamana(lucreaza in deplasare) si cand vede "ca iar a plecat la tara" se infurie si ma cearta pe mine ca am lasat-o, chiar nu poate intelege ca trebuie si mamaia ajutata? Va rog un sfat pentru ca tata sa nu se mai supere(chiar intentioneaza sa se desparta). multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...mai ales ca si mamaia o ajuta pe mama, acum, ca nu are de munca.imi inchipui ca nu vine cu mana goala de la tara.de altfel cred ca ar innebuni inchisa in casa, la oras.si tata de ce nu merge si el la tara la sfarsit de saptamana? situatia este grea si tata trebuie sa o inteleaga pe mama ta.sa mai lase la o parte orgoliul si sa vada realitatea. daca o iubeste cu adevarat ar trebui sa inteleaga ca ea nu merge la tara sa se distreze, ci sa isi ajute familia.

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Mama trebuie sa-si faca astfel programul, incat sa fie acasa la venirea tatalui.Numai astfel isi apara casnicia. Mira

mlm
| mlm a răspuns:

Tatal tau se simte neglijat ori de cite ori vine acasa, mama ta trebuie sa inteleaga, ca o casnicie este foarte importanta si ar fi mai bine sa o mai lase si pe bunica si sa stea mai mult pe acasa.Intelegsi bunica trebuie ajutata, dar mai importanta ai este casnicia, daca doamne fereste se despart ea ce va face fara tatal tau? Cum se va descurca? Ia si vb cu ea ca mai important este sa-si pastreze casnicia, la bunica poate merge chiar si cu tatal tau daca stie sa vb cu el si sa-l convinga.Iti doresc multa bafta si noroc.

| giovana a răspuns:

De ce nu merge mama ta la tara in cursul saptamanii, iar sambata cand vine tata, sa o gaseasca acasa?
Omul munceste in deplasare, mananca...cum mananca, doarme cum doarme si, vrea si el sa-si gaseasca femeia acasa sa il ingrijeasca, sa schimbe o vorba... Nu este normal? Ai putea sa ii spui mamei ca intr-o zi tata nu va mai veni acasa, ci va gasi un alt camin primitor, cu cineva care il asteapta cu papa bun, cu patul cald... Asa ar fi normal, daca ii ia banii tatalui, sa il si ingrijeasca 2 zile / saptamana, ca nu e moarte de om. Sau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt total de acord cu mira.