| Bella116 a întrebat:

Ai voie sa mananci branzeturi daca ai fost diagnosticat cu gastrita acuta? dau funda:*

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai voie sa mananci orice care-ti face bine. Stiu o gramada de oameni care nu pot manca rosii. Eu pot manca si am gastrita de 30 de ani. In schimb nu pot manca castraveti. Oricum o cura cu Omez facuta dupa toate regulile si mancatul la ore fixe te pot pune pe picioare.

| Bella116 explică (pentru Salontanul):

Cum adica ai de 30 de ani? dupa ce iau omeprazolul nu ma vindec?

| Salontanul a răspuns (pentru Bella116):

Complet nu te vindeci nicicand. Nu exista un medicament care sa regleze glandele vinovate. Si, da. Am gastrita de peste 30 ani pentru ca sunt batran. Am 57 ani.