| Marilyn50 a întrebat:

Ajuta susanul sau tinctura de marar cu adevarat la crestere sanilor(daca da ii mareste cu mult?)?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu ajuta deloc. Sunt doar niste mituri!
Batranele inventau povesti ca sa ajute fetitele, sa le dea impresia ca de vor freca cu tinctura de marar pe tatisoare, le vor creste mari.

In fact, este dovedit ca frecatul sau masatul fanilor poate fii chiar foarte dureros si nu este indicat sa se faca, pentru ca sunt prea multe terminatii nervoase acolo si devin durerosi, se inflameaza si ai senzatia de arsura si durere intensa.

Este dovedit stiintific ca, sani cresc hormonal, odata cu tine.

| DaniTDCI a răspuns:

Nu exista asa ceva, vor creste odata cu cresterea ta happy

| CristinaCMH a răspuns:

Nu exista nici un aliment 'magic'. Sanii nu cresc de la nimic. Cat ii ai, asa raman.