| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Am vazut asta:http://voice-a.protv.ro/2011/auditions/highlighted-audit ions/alina-eremia/
Cum este au participat toti separat la vocea romaniei sau cum? Explicati-mi detaliat si mai dati-mi alte informatii despre la la band

3 răspunsuri:
| RoxYuuKikyo a răspuns:

Cred ca este vorba de o preselectie video.
Probabil vrea sa participe la Vocea Romaniei si trimite acest video la ei ca sa ii dea o nota si sa o cheme la preselectii.
Ceva de genul asta.
Funditssa?

| lavu16 a răspuns:

La voce romaniei : separat un scaun se itoarce/toate concurentul alege unu. dupa au facut duet cate2 de la fiecare(adic moga 12 concurenti 2cate doi au facut duet) acum au cantat singuri si trebuie sa aleaga dintre ei. Lala band s-a destramat fete-baieti dar acu s-au reuntit si din patiu cu viata mai este1 episod din primul sezon.
P.S. sper ca te-am ajutat :d

| anonim_4396 explică (pentru lavu16):

Nu prea m-ai ajutat,eu vorbeam de link, dă click pe el și explică-mi, merci.