| Quagmire a întrebat:

Ajutor!?!?! sad ce pot face daca m-am atasat de porcul bunicilor?
Sa esplic, acum doi ani a fatat scroafa 12 purcelusi, toti erau unu si unu, frumos colorati in alb si negru, ii priveam in fiecare saptamana mai ales dimineata cand plecam la scoala.Doi au murit tragic, opt dintre ei au ajuns in obor. iar doi au ramas sai poata creste bunicii pentru sorici.
Unu a murit anul trecut atunci de sarbatori, niciodata n-am urat specia din care fac parte atat de mult, le-am dorit moartea vreo 3-4 luni la alor mei, iar pe parinti i-am sunat sa le spun si ei au inceput sa rada, sunt acum si ei in lista neagra.
In vara au inceput sa indoape porcul ramas, cel pe care il iubeam eu, se tinea dupa mine cand era mic la fel ca un catel, eu eram baiatul porcul, daca noaptea ii era frig ii deschidem usa si se covrigea la piciorul patului sad
Acum aschimodiile astea ambulante incep sa-si faca planuri, dupa ce l-au indopat toata vara de nu ma mai puteam juca cu el, acum au fantezi carnale cu el, imi zice bunicu cica: 'vezi? ai sa rozi soric la iarna din el'
zic: 'vad, vad ca slabesti si nu am in ce sa-mi infig dintii la iarna'.
In fine ma pedepsit, nu mai iesi in sat o saptamana, da sigur, parca voi putea sa suport muzicile house printre tarani imbracati in adidasi si costum, l-am amenintat ca ii fac blog pe care sal maltratez psihic, nici o reactie.
Cum pot sa fac sa nu mil omoare? il pot privi in ochi stiind ca libertatea lui tine si de puterile mele, as vrea sa fugim impreuna, da undeva aproape de scoala, l-as putea hrani din cornul de la scoala, laptele il beau eu ca altceva nu am s imi inec amarul cu laptele.
E cineva in apropiere de bucuresti care ne poate ajuta? sa stam in prag de iarna, macar pana trece sarbatoarea aceea tampita.
As vrea sa ma omor eu si sa las un bilet pe care sa scrie 'facetima pe mine piftie, avem acelasi gust' da imi e ca tot o sal taie.Imi vine sa strang de gat toti macelarii ce cresc aceste animale si apoi le baga cutitul in gat pentru cativa banuti, daca noi am fi comestibili traficul de carne ar deveni la propriu un busines pentru deputati, cine stie poate iesim din criza la cum gandim in ziua de azi.
Ma ajutati? sunteti Toti Pentru Unu? chiar si pentru un porc?

17 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Trebuia sa mai scrii: " Si vreau sa fim impreuna pana la adanci batraneti! " laughing. buna povestea asta laughing. chiar am rassmug

| Emena a răspuns:

Huh. buna, buna asta rolling on the floor) cat am ras doamne.nu`mi vine sa cred ca mai sunt oameni de genu` asta laughingrolling on the floor lasa`l frate sa il taie. ce o sa mananci de sarbatori? corn si lapte? stai linistit ca o sa cumpere alt porc, si o sa te atasezi si de el, o sa-l taie si pe acesta. o sa cumpere altu si istoria continua

| anad a răspuns:

Simpatica povestea ta(ai imaginatie, talent la scris si nu in ultimul rand, am simtit ca esti o persoana care iubeste animalele). Din pacate trebuie sa intelegi ca soarta acelora ca animalutul tau este tocmai de a fi sacrificat. Singura solutie ar fi sa te impaci cu acest gand si sa incerci sa nu te mai atasezi de astfel de animale care, asa le e soarta, sa fie ucise! Ia-ti un catelus, ca sa ai pe cine sa iubesti, si nu vei mai suferi!

| clauss a răspuns:

Ai fost tare, dupa o noapte de munca mai facut sa rad de dimineata

| Диана a răspuns:

Da, daaa! Mai taie din ele, da-le dracu! raised eyebrows

Răspuns utilizator avertizat
| mihamihaela1234 a răspuns:

Funny...de asta imi place sa intru pe TPUlaughingca rad de din astia fara cap ca tine laughingrolling on the floor

| rserpu a răspuns:

Salut, uite, am sa-ti dau un exemplu:

Sta magarul in gradina si trage la plug, iar stapanul il biciuea si il tot biciuea toata ziua. Iar porcul il striga pe magar din cocina:
-Magare, Magare! Ha-ha-ha, uite la tine si la viata ta, oare asta-i viata? Stai si te munceste si te bate toata ziulica, iar tu stai si inghiti. Uita-te la mine ce viata buna am, stau toata ziua in balega mea, mananc pe saturate, lenevesc, dar tu ca prostu' muncesti.
La care magarul ii zice:
- Auzi ma, mi se pare mie sau tu nu esti porcul de anul' trecut?

Porcii... se manaca... din pacate. Lasa, o sa-ti treaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma baiete, mie-mi plac si soarecii si pisicile.am prins mai deunazi, trei soricei micuti.si i-am dat celor trei pisoiasi pe care-i am.astia i-au mancat cu mare placere.problema e; am facut bine? sau am facut rau? sa plang pentru soricei? sau sa rad pentru pisoiasi? in privinta porcului, cred ca orice om care creste un animal il iubeste.si il si mananca. cu dragoste si placere.nu-mi place ca trebuie sa le sacrificam pe aceste animale. dar imi place carnea de miel, si tochitura de purcel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti cei care se rad de chestia asta sunt niste oameni prosti, la fel ca ceilalti.
Ba voi sunteti oameni sau sunteti oameni prosti? happy Si porcul simte cand il taie ce crezi ca ''poc'' si gata totul se termina?
Ia imagineaza-ti sa te creasca cineva pe tine si dupa sa te taie. happy(vorbesc cu cei care au dat comentarii aiurea).
Ma rog eu zic ca trebuia sa-id ai drumu'...sa te trezesti intr-o dimineata si sa-i dai drumul udneva... avea mai multe sanse.

| Giulya93 a răspuns:

Bai baiatule, revino-ti mai mama, ce poveste ne spui? Lasa'i pe ai tai sa taie linistiti porcul si bucurate si tu de sarbatori mancand din ellaughinglaughing

| aL3cs a răspuns:

laughing) ma doare burta, lasa-l frate sa il taie si iti ineci amaru cu carne nu cu lapte laughing

| punkgirl99 a răspuns:

Mneehh ai o imaginatieeee. domne feri

| Maria_Andreea_1995_X80E a răspuns:

Eu zic asa... Sa ii dai RedBull si sa fugiti amandoi in lume happy

| andrei_5770 a răspuns:

Am 2 sfatur:
1. daca e adevarat [suna aici] 0726728902 e nr la pshiholog
2daca nu e adevarat -a fost amuzant esti tare

| adutzik99 a răspuns:

Hahaha am ras cu lacrimi! sa te omori pentru un porc? oricum tu tot ce ai scris aici e la misto pentru ca nu cred ca un om poate sa zica asa ceva! asta numai in cazul in care ai mari probleme cu capul laughing dar m-am amuzat tare pe seama ta laughing

| monika_6112 a răspuns:

Dar nu trebuie sa radeti esti un baiat cu suflet nu ca ceilalti chiar nu stiu ce sa faci