| djdt a întrebat:

Ajutorr! Repede va rog Am vazut pe sport.ro ( 1000 cauze ale morti parca) ca un sobolan a facut pipi pe unu pe picior aici sus si intr-o saptamana. a murit din cauza infectii ca sau inmultit bacteriilesi azi cateaua mea ( cateaua care am gasit-o ieri afr lovita si am duso la veteritar care i-a dat 2 injectii una antititanus si oa dato cu o solutie pentru purici ) fiti atenti si la catea era de afr dar nu i-am facut baie pentru.ca era data cu aceea solutie nu aveam voie... a facut pipi pe jos eu n-am vazut si am calcat dupa o jumate de ora m-am schimbat de sosete are ceva adica mor lol)? ( zici ca nu sa mai intampalt sa faca vreun animal piipi pe ttn caine mic ) ce ziceti multi au zis ca nu da pe sport.ro ce au zis App. nu m-am spalat doar am calcat cu soseta putin si dupa 20 min am scihmbat sosetele.

1 răspuns:
| slipknot a răspuns:

Nu cred.Probabil omul respectiv avea o rana deschisa la picior, si de aceea sangele a intrat in contact direct cu urina sobolanului, provocandu-i o infectie.Dar u mai ales daca aveai soseta nu are cum.Sa ai mai mare grija de acum. Sper ca ti-am fost de folos.