| anonimeea a întrebat:

Alaltaieri am descoperit ca am paduchi.De cateva zile ma manca foarte tare capul, am pus-o pe mama sa se uite si i-a descoperit pe "nenorociti". Am cumparat un sampon de la farmabie (by Dr Soleio) care zice ca omoara si paduchi si ouale. Inainte sa ma spal cu samponu mama ma pieptanat cu un pieptene des si i-a dat afara din capu meu pe "prietenasi". insa mi-au ramas ouale. M-am spalat de 2 ori (ieri si azi) si mama mi-a scos numai oua moarte, dar azi a mai gasit cateva "vi". Ce sa mai fac? ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Rorro a răspuns:

@Flory esti stupida

Iar tu stai lin.si eu am avut...si tine minte: paduchii se iau; nu se fac

Date cu gaz; o sa moara instantaneuwinking

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Spalate cu petrol, dupa care clateste bine bine de tot. O sa treaca. Pa

| AnoOnim23 a răspuns:

Dar sti din ce cauza se fac?thinking, iti spun eu din lipsa igienei. Parul se spala si el o data la 2-3 zile nu o data la o saptamana sau cand ne aducem aminte> Si nu mi-o lua in nume de rau ci iti spun ca altadata sa stii... poti scapa de ei doar daca mamica ta iti scoate toate ouale din parhee hee, chiar daca sunt moarte ele raman pe firul de par si se vad.

| AnoOnim23 a răspuns:

Vai Roxxie, mersi dar nu-s penibila sunt realista scumpa mea, dar nu am chef sa vb cu cineva sub nivelul meu.fiecare are dreptul sa isi spuna parerea.doar e o tara libera.asa ca orice ai spune ramai cu cuvintele in gat ca nu ma afecteazalaughing

| anonimeea explică:

Chiar si parinti mei se mirau. eu sunt cea mai igienica persoana posibila... daca m-ar fi lasat ai mei sa ma spal in fiecare zi. m-as fi spalat. oricum inainte sa aflu ca am/. am avut ma spalam odata la 2 zile. deci pe saptamana de 3 ori happy

| 7r011 a răspuns:

Arunca piaptanul si foloseste petrol!

| girl_6419 a răspuns:

Incearca sa te dai cu petrol dar nu cred ca e o idee asa buna. tunde-te mai scurt cu 5 centimetri fata de cat il ai si o sa vezi ca o sa scapi.big grinwinkinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai de mult timp, e degeaba. am incercat si eu. pedex si dr. soleil. si degeaba. am umplut pe toata lumea. oh go on

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup