| iSkater a întrebat:

Alta intrebare de logica : big grin Ce este Mai Greu? un kilogram de fulgi sau un kilogram de pietre?

Răspuns Câştigător
| crhh a răspuns:

Tu ce zici? Sunt egale.

3 răspunsuri:
| Danyelusha a răspuns:

Sunt egale, deoarece amandoua au un kg. Daca pui pe un cantar cateva pietre care sa cantareasca un chilogram, pe celalalt cantar vei pune multe, multe pene ca sa fie un kg, daca intelegi ce vreau sa spun. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| iSkater explică:

Crhh si daniliou, eu stiam raspunsul big grin voiam sa vad daca ganditi logic.

| veveroi a răspuns:

Intrebarea asta am primit.o la gradinita a fost genial n.o sa uit niciodata momentu ala cat de contrariati eram toti " doar n.or fi fulgii mai grei nu?thinking bun atunci de ce nu pietrele."laughing
cu toate astea am pus intrebarea asta unor colegi si mi.au raspuns.un kilogram de pietre (clasa a11a)