| Didi_5064 a întrebat:

Am 1.62m-1.63m si am 45 kg. Credeti ca trebuie sa slabesc, tinand cont ca sunt in clasa a 6-a?

Răspuns Câştigător
| enecosmin a răspuns:

Greutatea ideala calculata dupa formula lui Lorentz

Rezultat: 56 kg
Greutatea ideala calculata dupa formula lui Lorentz modificata

Rezultat: 57 kg
greutatea minima acceptabila: 49 kg
greutatea ideala: 57 kg
greutatea maxima acceptabila: 66 kg
Media intre greutatea ideala calculata cu 4 dintre cele mai adesea utilizate formule (Formula lui Lorentz, Formula lui Lorentz modificata, Formula lui Creff si Formula de calcul a greutatii ideale in functie de Indicele de Masa Corporala dupa standardele propuse de Organizatia Mondiala a Sanatatii

GREUTATEA IDEALA calculata pentru dvs este: 43 kg

GREUTATEA SANATOASA:
Exclusiv din punct de vedere al sanatatii si confortului fizic si folosind tabelul valorilor Indicelui de Masa Corporala agreeat de organizatia mondiala a sanatatii, greutatea fara riscuri pentru sanatate in cazul dvs nu trebuie sa fie mai mica de 49 kg sau sa depaseasca 66 kg

1 răspuns:
| LarisaTH a răspuns:

Nu,esti perfecta, nu ar trebui sa mai slabesti