| YoloTime a întrebat:

Am 12 ani(aproape 13) si am 73kg si 1.67, si ieri m-am apucat de slabit asa ca mi-am facut eu un regim, as vrea ca pana la 14 ani as vrea sa am greutatea normala.
-Dimineata pe la 8 micul dejun:iaurt,un mar, o banana, sau o portocala.
-Pe la 11:10 flotari, 25 abdomene si 30 exstensii.(dar dupa timp o sa mai pun in 10, 5 tot asa).
-La scoala un mar.
-Cand vin de la scoala(6, 5 sau 4) mananc:un piept de pui la cuptor cu o salata de fructe sau fiert cu spanac,gasesc eu ceva,dar am auzit ca trebuie sa mananc carne numa' la cuptor, fiearta sau la gratar(nu am de unde gratar laughing ).
-Si ca desert un grapefruit, pamole sau ananas.
-Pe la 8 seara:10 flotari, 20 abdomene si 10 extensii.
-Si 8 ore dormite noaptea.
Ce ziceti, in acest mod as putea slabi cam 25 kg? Vreau sa spun ca am si putine vergeturi rosii pe burta, asa ca daca o sa slbesc in stilul asta o sa imi dispara? Si inca ceva, daca slabesc in stilul asta 25 kg in 6-7 luni(sau cat o lua) o sa imi atarne pielea?
(2 l de apape zi)

2 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Păi, stai puţin, cum rămâne cu cina? Ai spus micul dejun, prânzul, gustările, dar seara nu mănânci nimic? Da, nu e bine să mănânci târziu, dar ar trebui totuşi să iei cina, ştii.
Vrei să slăbeşti 25kg? E puţin cam mult, 15-20 ar ajunge.
Vergeturile roşii dispar dacă foloseşti ceva creme speciale.
Pielea nu atârnă dacă nu slăbeşti prea brusc şi faci sport.
Baftă.

| marianaustroi a răspuns:

Nu cred sati atirne piele daca faci ed fizica ai corp frumos