| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani, 1.69 si 46 kg. E mult? straight face
Pentru ca picioarele sunt putin mai groase, si nu stiu ce sa fac, pe bune, alerg in fiecare zi dar e ca si cum as pierde doar din greutate, diferenta nu se observa deloc.

4 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Este buna greutatea ta, de fapt chiar ar trebui sa mai pui cateva kilograme.Las-o mai moale cu alergatul, este de ajuns sa alergi de 3-4 ori pe saptamana cate 30 de minute sau o ora.Consuma multe fructe si legume, iar la alimentele grase, prajelile, fast-food`ul, sucurile si dulciurile ai putea renunta sau macar sa le consumi mai rar.Pentru a-ti subtia picioarele gasesti pe internet multe exercitii eficiente(daca vrei iti pot da eu cateva).
Sper ca te-am ajutat.

| laryyssaa a răspuns:

La inaltimea ta esti chiar subponderala, asa ca mai bine o lasi mai moale cu alergatul

| Mozurov a răspuns:

Nu e mult, ai greutatea normala.Iar daca vrei sa mai slabesti la picioare adauga la exercitiile tale de alergare si genoflexiuni(cu o greutate daca poti) si sarituri dupa loc.

| leeya a răspuns:

Este cam putin la inaltimea ta. Ar trebui sa ai 59 kg.