| HeadGeneral a întrebat:

Am 14 ani, sunt clasa a8-a,iar părinții nu ma lasa pe calculator. Imi termin temele si învăț, dar ei spun că doar în weekend. Am voie doar 2 ore sambata, ca apoi duminica sa învăț, copiii rad de mine pentru ca ma lasa doar 2 ore pe saptamana, la scoala învăț bine, dar nu stiu ce sa fac.

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ce să faci? nimic, deocamdată.
După ce intri la liceu, ar fi cazul totuși să le spui că ai nevoie de ceva mai multă libertate. Nu totală, dar nici așa ca acum!

| Bondarel99 a răspuns:

Pai jocurile alea sunt o pierdere de timp, nici eu nu te-as lasa prea mult la ele.
Ai telefon, tot inseamna ca ai voie pe net.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce e rau ca ai voie doar in weekend?
de unde stiu colegii tai ce faci tu acasa?

| HeadGeneral explică (pentru suntserios):

Pai ma roagă să joc cu ei, si joc doar sambata

| HeadGeneral explică (pentru Bondarel99):

E vorba de jocuri, nu neapărat net

| Violleta2022 a răspuns:

Iata niste parinti inteligenti, care stiu sa-si educe corect copilul.
Bravo lor!
Asa si trebuie, temele sunt prioritatea in timpul saptamanii, joaca pe computer fiind joaca....deci, sambata si duminica.
Mai ales ca esti clasa a VIII_a si ai cel mai important examen din viata ta de copil, este vital sa inveti acum, mai mult ca niciodata, ca sa poti intra la un liceu foarte bun.

| Adry05 a răspuns:

Ei fac bine ce fac dar ti-e greu tie sa intelegi la varsta asta si e de inteles laughing) Au intentii bune sa stii, chiar daca par dusmanii cei mai mari, o fac spre binele tau. Du-te si joaca-te pe afara.

| Kerre a răspuns:

Crede-ma ca parintii tai iti fac un bine. Peste putin timp o sa ai de sustinut un examen, cel mai probabil parintii tai vor sa intri la un liceu/colegiu bun si ca pentru asta ai nevoie de mai mult timp sa-ti petreci invatand.

| HeadGeneral explică (pentru Adry05):

Nici pe afara nu ma lasa, înainte ieșeam doar afara, acum nu mai ma lasa deloc, în schimb ma lasa pe of sabmabata

| Adry05 a răspuns (pentru HeadGeneral):

Cum sa nu te lase afara? Pe ce motiv?