| HeadGeneral a întrebat:

Am 14 ani, sunt clasa a8-a,iar părinții nu ma lasa pe calculator. Imi termin temele si învăț, dar ei spun că doar în weekend. Am voie doar 2 ore sambata, ca apoi duminica sa învăț, copiii rad de mine pentru ca ma lasa doar 2 ore pe saptamana, la scoala învăț bine, dar nu stiu ce sa fac.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ei fac bine ce fac dar ti-e greu tie sa intelegi la varsta asta si e de inteles laughing) Au intentii bune sa stii, chiar daca par dusmanii cei mai mari, o fac spre binele tau. Du-te si joaca-te pe afara.

| HeadGeneral explică (pentru Adry05):

Nici pe afara nu ma lasa, înainte ieșeam doar afara, acum nu mai ma lasa deloc, în schimb ma lasa pe of sabmabata

| Adry05 a răspuns (pentru HeadGeneral):

Cum sa nu te lase afara? Pe ce motiv?

| Bondarel99 a răspuns:

Pai jocurile alea sunt o pierdere de timp, nici eu nu te-as lasa prea mult la ele.
Ai telefon, tot inseamna ca ai voie pe net.

| HeadGeneral explică (pentru Bondarel99):

E vorba de jocuri, nu neapărat net

| Violleta2022 a răspuns:

Iata niste parinti inteligenti, care stiu sa-si educe corect copilul.
Bravo lor!
Asa si trebuie, temele sunt prioritatea in timpul saptamanii, joaca pe computer fiind joaca....deci, sambata si duminica.
Mai ales ca esti clasa a VIII_a si ai cel mai important examen din viata ta de copil, este vital sa inveti acum, mai mult ca niciodata, ca sa poti intra la un liceu foarte bun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce e rau ca ai voie doar in weekend?
de unde stiu colegii tai ce faci tu acasa?

| HeadGeneral explică (pentru suntserios):

Pai ma roagă să joc cu ei, si joc doar sambata

| mihai69 a răspuns:

Ce să faci? nimic, deocamdată.
După ce intri la liceu, ar fi cazul totuși să le spui că ai nevoie de ceva mai multă libertate. Nu totală, dar nici așa ca acum!

| Kerre a răspuns:

Crede-ma ca parintii tai iti fac un bine. Peste putin timp o sa ai de sustinut un examen, cel mai probabil parintii tai vor sa intri la un liceu/colegiu bun si ca pentru asta ai nevoie de mai mult timp sa-ti petreci invatand.