| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, 1.67 si am la picior 44... mi se pare extrem de mult pentru vârsta si înălțimea mea

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce daca? cui ii dai socoteala? Doar n-o sa-ti tai degetele sa poti purta 37. Mare scofala, poate semeni genetic mai mult cu tatal tau, si te-ai dezvoltat mai repede decat alti colegi de varsta ta, ce mare treaba?
Nu e absolut nicio problema in masura piciorului.
Si eu mai am destule colege cu masura 42-43 la picior, si nu le da nimeni in cap.
Esti fiinta umana in primul rand si beneficiezi de toate drepturile care ti se cuvin, indiferent de masura la slap/bocanc/pantof de lac/schiuri/cizme de cauciuc etc.
Nici nu stiu daca esti fata sau baiat, dar e irelevant.
Bucura-te de varsta si de viata, distreaza-te, studiaza, fa orice iti face placere,
si am o intrebare - de ce ti se pare "extrem de mult"? ca asa zic niste indivizi noname din curtea scolii sau de la coltul blocului? Cine da doi bani pe parerea lor? Nimeni nu are niciun drept si nicio autoritate sa te sicaneze/hartuiasca sau sa te faca sa devi victima de bulling. In acest caz - directia Pakistan!
Esti perfect/a asa cum esti!

5 răspunsuri:
| CdeMetal a răspuns:

Si care este problema?
Nu vad de ce te-ai complexa, nimeni nu e perfect proportionat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru vârsta nu e mult, pentru înălțime, e puțin mai mult, dar nu vad de ce te deranjează.

| Andreeaioan115 a răspuns:

Cand o sa ajungi la 18 ani te vei considera deja fata trecuta prin viata?

| Catrice a răspuns:

Și? Eu sunt fata, aceeași înălțime și port 40 rolling on the floor

| bopred a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Sunt băiat