| alinutza4a a întrebat:

Ce parere aveti pentru o fata de 18 ani de inaltimea 1.67 si 60 de kg? vi se pare mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Poate este un pic peste. Ar fi bine sa-ti masori si procentajul de tesut adipos din organism si apoi sa vezi ce masuri trebuie sa iei. Cred ca va fi necesar sa schimbi pe o dieta bazata mai mult pe legume fructe si sa faci mai multa miscare. Intra pe http://www.mypyramid.gov/ pentru mai multe informatii/sfaturi.
Domnul fie cu tine.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu-i vorba sa fi ca o scandura sau altceva de genul asta, dar este bine sa iti pastrezi greutatea in limite normale si sa te simti bine in pielea ta, @ellenutzza tu cam gresesti aici. happy
Ai dreptate in sensul ca anorexia este o boala grava.

| Gizăz a răspuns:

Mult ce? Ca înălţime e chiar puţin. Ca masă raportată la sex şi înălţime da, e mult.

| ellenutzza a răspuns:

Nu e mult. este chiar foarte bine. sa nu-ti faci probleme legate de greutate. doar nu vrei sa fii ca anorexicele alea de care e numai pielea si osu`.
sa ai o zi buna!winking

| SeNyS a răspuns:

Inaltimea e ok, la greutate ai un pic de munca, stii ca normal ar fi sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea.in jur de 50 si cevabig grin

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Mm.nu e nici rauthinking

e nibisorhee hee

depinde unde s`au depozitat kilogramele care nu prea ar trebui sa fie acolobatting eyelashes

| paulaelena a răspuns:

Nu stai linistta este foare bine tonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e foarte bine.

| NoName_3427 a răspuns:

Pai din cate stiu eu, la inaltimea de 1. 67 ar trebui sa ai 57kg(inaltime-10)...asa ca nu ar trebui sa iti faci mari probleme pe chestia asta, 3kg in plus nu e exagerat de multwinking