| briana a întrebat:

Am 15 ani si 46 kg/1, 40 inaltime. As vrea cateva metode si idei pentru a slabi 4/5 kg. Cn are cea mai buna idee primeste funda. Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| effect a răspuns:

Pai cel mai bine e sa te pui pe sport cum ar fi:
-sa incepi sa alergi sau sa urci/cobori scarile de la bloc
-sa mergi la sala sa faci la aparate
-sa mergi la aerobic
-sa faci cat mai multe abdomene

Pentru alimentatie:
-sa bei cat mai multa apa
-sa nu mananci dupa ora 6
-sa nu mananci deloc paine, dulciuri, paste
-sa incerci sa mananci cat mai putin

bafta si sper ca te am putut ajuta :-)

3 răspunsuri:
| Twp3w a răspuns:

Pai fa si tu un sport de performanta daca nu macar du-te la o sala de fitness sau fa mai mult sport la scoala baschet, fotball sau du-te la sala la ero-bik... :* sau daca mananci mult fa-ti si tu o cyra de slabire, mananca mai putin... Eu zic sa le unesti pe astea doua sportu cu dieta de slabire

| NoName27 a răspuns:

Nu trebuie sa tii o cura de slabit foarte drastica pentru ca esti inca in crestere. Trebuie doar sa-ti controlezi putin orele la care mananci, adica sa mananci regulat si nu dupa 7 seara. Sa renunti la dulciuri si sa faci putin sport. O sa te cam gandesti seara la mancare dar cu ambitie poti! happy

| Gabytza_5389 a răspuns:

Cel mai bine. Mananci ziua cat vrei ( nu exagera, fara paine ), multe lichide, iar dupa ora 6 nu mai mananci. sper ca te-am ajutat tongue