| Grigore1996 a întrebat:

Am 16 ani si astazi am terminat sa citesc cartea " Colt Alb" de Jack London. Este cartea mea preferata. Ce carti puteti sa-mi recomandati? As vrea ceva de genul asta.

Răspuns Câştigător
| Ariyana a răspuns:

Mihail,caine de circ! Este fantastica, scrisa de asemenea de Jack London! Mai este o carte care se numeste "Roverandom". Aceasta carte este un pic mai ciudata, dar foarte fascinanta.

2 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Chemarea Strabunilor - Jack London.
Si mai poti cauta pe Wikipedia niste opere scrie se Jack, ca el scrie de obicei carti de genul asta.
Bafta!

| Buresbista123 a răspuns:

Daca vrei o carte super citestte Marile Sperante de Charles DIckens
iar daca vrei o carte si mai buna te sfatuiesc sa incepi a citi Idiotul-de Dovstoiski