| xSequel a întrebat:

Am 2 intrebari legate de Counter-Strike.
1. Ce inseamna "rush"? Ca pe un server tot spunea adminu : "fara rush!"
2.Am intrat pe un site (tot de Counter-Strike) si acolo spunea ca iti dau admine free. Dar spunea ca depinde de cata redirectie tii.Eu nu stiu ce inseamna sa ti "redirectie" laughing. Inseamna cumva cate ore ai? Sau cate ore te joci?
Raspundeti plzz, dau fundita celui care mi le explica pe toate corect big grin.

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

1] Rush, in sensul de graba. Adica, nu te grabi sa mergi in baza lor dupa ce a inceput runda, mai asteapta-i pe ei pana ce apar...
2] Redirecte = redirectionari. Redictionarea este tot un HLDS (Half Life Dedicated Server), eventual care ocupa si mai putin spatiu. Iti dai seama daca ai fost redirectionat catre alt server, daca s-a intamplat de doua ori 'Establishing connection to server...'. Ce vreau sa spun? Odata te conectezi la serverul redirect, el iti da noua adresa IP de la serverul propriu-zis, iar clientul se mai conecteaza inca odata cu adresa IP primita. E ca si cand, ai intra pe un site care din pacate si-a schimbat domeniul si spre surprinderea ta, te va transfera la locatia noua happy.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la ce ajuta redirectele astea?