| freestyler95 a întrebat:

Am 2 probleme si as vrea sa ma ajutati va rog frumos.
Sunt baiat 15 ani clasa a 9
In primul rand ma inrosesc foarte repede cand vorbesc cu fetele(cele pe care nu le cunosc ) stiu ca imi veti zice sa conversez mai mult da fac rosie si transpir)
A 2 ar fi una mai ciudata.
In fiecare dimineata merg la scoala (sau chiar si pe strada) dar zic asta pentru ca in fiecare dimineata la et 2 unde am clasa tot timpu sunt multi baieti pe acolo asa mai smekeri si cand ii vad imi curge o lacrima fara sa vreau rosesc si atunci si imi bag capul in pamnat si trec) nu sunt gay doamne fereste laughing aceeasi faza e si la fete. Nu inteleg ca doar nu ma simt inferior
pls help funda

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Ca si solutie eu cred ca ti-a dat "tzuc" cel mai bun rasp:-D

insa nu stu de ce rosesti:-D probabil se intampla deoarece tu ai vrea sa pari in fata fetelor ceva mai mult decat ceea ce esti, si rosesti poate nu din cauz timiditatii, ci din cauza faptului ca vrei sa pari interesant fata de ele si nu-ti gasesti cuvintele. te pierzi si rosesti.

la 2 nu stiu thinking faza cu lacrimatul e "ciudata" insa rositul thinking poate te jenezi fata de ei si ti-e oarecum sa nu rada de tine, thinking pentru. ca pe tine te preocupa treaba cu rositul si de aceea poate crezi asta. nu stiu acum ce este in mintea tha. oricum incearca sa mergi cu, capul sus, cand vorbesti cu fetele sa vorbesti despre lucruri cat mai simple de comunicat si de asemenea interesante ata pentru. emitator cat si pentru. receptor:-D

SUCCES

Sper ca te-am ajutat intr-un fel sau altul big grin

2 răspunsuri:
| Tzuc a răspuns:

Bunahappy. si eu am o colega la fel ca tine se roseste cand vorbeste cu baieti chair si cu fetelelaughing...si am incercat de mult ori sa-i facem cunostinte cu mai multi baieti sa inceapa sa comunice si sa nu mai fie asa timida. dar de 5 ani tot incercam si nu merge nimiclaughing>>daca asa e asa va ramane.in cazul tau incerca si tu sa fi mai intraznet.sa-ti controlezi sentimentele.si capu sus cand treci pe langa baieti aia. ok faza cu lacrimile e ciudata(scuze)laughing. dar cum ti-am aspus controleazati sentimentele.inceraca sa iti faci cati mai multi prieteni in special fetetongue...si gaseste cat mai mult subiecte de discutie interesante pentru tine si pentru ceilalti.si sa vezi ca nu o sa te rosesti.scz daca nu te-am prea ajutat. dar de fel nu am fost si nici nu sunt timida.si na nu ma rprea pricepbig grin. a da si nu te gandi ca te rosesti. vorbeste cu fetele ca si cum ai vorbi cu prietenul tau cel mai bun.ca la el nu cred ca te rosestiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 1 nu trebuie decat sa ai incredere in tine... si daca le faci sa rada e perfectwinking
La 2 pur si simplu... iti faci prieten unu din ei si el te va introduce in grup...
Succes :X