| Delia66 a întrebat:

Am ajuns să nu dorm noaptea și să stau cu gândul că nu am intrat la liceul dorit...îmi este frică, eu am vrut să intru la filologie și am intrat la estetică și igiena corpului știe cineva dacă matematica de acolo este grea?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai are nici o importanta, ca intratul ala a depins de o anumita medice, pe care tu nu ai intrunit-o si oricum nu potis a te transferi tot din cauza acelei medii.
Vezi ce inseamna ca nu ai vrut sa pui mana pe carte si sa inveti ca sa ai note mari si sa poti intra la liceul dorit?
Ai putea avea o alta sansa numai daca inveti pe rupte in anul scolar care incepe in spetembrie si la anul (sept. 2023), te transferi la liceul dorit, avand de data asta medii foarte mari cu care te poti transfera.

| Delia66 explică (pentru Violleta2022):

Așa e acum regret că nu am învățat dar dacă e o șansă să mă transfer nu o să mai ratez șansa asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Delia66):

Sansa o vei avea la anul, dupa ce faci 1 an la acest liceu si inveti pe rupte ca sa ai medii mari, care iti vor ajuta la transferul urmator.
Spor la invatat!

| VoidEternal a răspuns:

Mie mi se pare mai ok profilul la care ai intrat. Macar îți dă o direcție, te învata ceva concret.
Cat de grea poate sa fie matematica, doar nu ai intrat la info.

| Elena093 a răspuns:

Nu o asculta pe Violleta2022, nu este sfârșitul lumii. Am prieteni care au intrat acolo și este ok. Nu e grea matematica și e foarte interesantă pratica. Bag pariu că o să-ți placă.
Dacă vrei mai multe detalii dă-mi mesaj.